čtvrtek 8. prosince 2016

(Každá) Noc v New Yorku

Před pár týdny mě oslovila firma Pixers, jestli bych nechtěla napsat článek o nějakém jejich produktu. Jak se můžete přesvědčit na jejich stránkách, mají v nabídce asi milion různých nálepek, aplikací na stěny a fototapet, takže nabídka mi přišla více něž zajímavá.
Bylo to zrovna ve chvíli, kdy jsem zvažovala, že budu muset vymalovat svůj pokoj, protože dříve hezky výrazně červená stěna utrpěla za poslední léta tolik škrábanců, fleků a šmouh od židle, že už z daleka nebyla tak šmrncovní. Akorát že jsem si vždycky představila, jak červenou stěnu přetírám pěti vrstvami, nebo ji nedejbože škrábu a rychle mě to zase přešlo.


Tady na ukázu vidíte jak to vypadalo: červená stěna, černá kočka. 
Když mě z Pixers oslovili, rozsvítilo se mi a pro tohle alternativní řešení jsem se doslova nadchla. Byla to už jen otázka chvilky, za kterou jsem se stihla zamilovat do představy panoramatu New Yorku ve své ložnici. Vybrala jsem tenhle konkrétní, na stránce jsem zadala rozměry své zdi a tapetu objednala. Nejdřív mě trošku děsila představa, jak tu budu šaškovat s třímetrovou rolí tapety a lepidlem, ale naštěstí je v nabídce i samolepící varianta.


Když mi tapeta přišla, byla jsem hodně příjemně překvapená kvalitou tisku. Rozlišení je skvělé, nikde žádné tiskové nedokonalosti. Tapeta mi přišla ve čtyřech rolích, musela jsem jí na zeď nalepit tak, aby panorama přesně navazovalo. To se ukázalo být docela oříškem, ale nakonec jsem to zmákla. U takhle velkého motivu přes celou stěnu samozřejmě platí, že když na začátku uděláte sebemensí chybu a první pruh nalepíte byť křivě, někde se to projeví. To bych nebyla já, aby mi to někde neujelo a tak mám v levém horním rohu pokoje stále vidět tenký proužek původní červené barvy. Nejdřív mě to hodně rozčilovalo, ale pak jsem na to zapomněla a od té doby jsem si uvědomila, že to vidím jen já a člověk si toho normálně ani nevšimne. 

Výhodou této samolepící tapety také je, že jí člověk může sundat a přelepit - to můžu potvrdit, několikrát jsem jí od stěny musela odlepit a zůstala úplně neporušená, stejně jako stěna. 
Takže, teoreticky, kdybych nebyla líná, můžu to ještě celé opravit.. ale já už jsem vyřezala díry na zásuvky a už se k přelepování nemám. Ale je dobré vědět, že to případně jde.Na fotkách si můžete prohlédnout výsledek. Panorama New Yorku v západu slunce. Hned bych tam jela zpátky. Snad se poštěstí a v létě se mi to v rámci výletu do Kanady splní. 
Do té doby se musím spokojit s tapetou. Je to ale pořádná tapeta a já z ní mám velkou radost.


9 komentářů:

 1. Tak to je opravdu pěkná tapeta ♥ Já mám na dveřích tapetu jakoby otevřených dveří do stylového baru ... samé dřevo ... taky paráda

  OdpovědětVymazat
 2. Překrásná tapeta, ale spíše než to mě zaujala tvoje postel. Přesně takovou bych si jednou přála. Ten rám postele je prostě super :)

  OdpovědětVymazat
 3. Kači to je krása :-) vypadá to tam jako v úplně jiném pokoji.

  OdpovědětVymazat
 4. Taky jsem měla možnost Pixers vyzkoušet (vybrala jsem si obraz/koláž z vlastních fotek) a byla jsem hodně spokojená. Tapeta vypadá krásně! Jsem ve fázi, kdy mě čeká stěhování, takže se těším, že jejich služby ještě využiju :-).

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je úžasné. Nádhera! Hm, to mi připomíná, že já si chci tapetu lepit minimálně 3 roky.:D
  Blog na zabití

  OdpovědětVymazat