neděle 7. srpna 2016

NEW BEGINNINGS

Už dlouho jsem se neozvala. Od dubna - což je i na mě dlouhá doba. Můj život se v dosti aspektech změnil, s tím přišly nové priority a celkové bilancování nad životem a nad tím, jak trávím čas, kterým disponuji. Na přetřes přišlo i blogování, protože i přesto, že jsem nikdy nechrlila články denně, i tak to vždy zabralo dost času. Ať už aranžováním věcí, focením, úpravou, psaním.. nebo i prostým přemýšlením nad tím, co a nebo jak příště udělám - tím vším jsem za ty roku strávila celé hodiny, dny, týdny čistého času. Samozřejmě to dělám pro sebe a vždycky jsem to dělala, protože mě to baví. Na mém levelu mi to nepřináší nějak extra veliké výhody, či plný P.O.Box PR vzorků - takže ani mi "nezbývá" nic jiného, než to dělat pro radost :) - odpusťte mi prosím nadsázku..Ale i tak jsem začala pochybovat, jestli ten čas chci investovat tím, že budu sedět u počítače a psát o nejnovější kolekci rtěnek. Make-up je moje vášeň, to se asi jen tak nezmění, ale i tak jsem si řekla, že je na čase objevovat jiné věci, co mě budou bavit a naplňovat a nebudou znamenat další hodiny prosezené u počítače - jako bych toho v práci neměla dost. 

Takže nad tímto jsem posledních pár měsíců přemýšlela. 
Abyste byli v obraze - v mém životě proběhly tři zásadní události. 
Zaprvé, konečně jsem úspěšně odstátnicovala (hip hip hurá, tři dny se radujte!) - to pro mě přineslo spíše změnu v přemýšlení a nastavení mysli, než nějakou konkrétní změnu v mém živote - přiznejme si to, té škole jsem doposud stejně moc času nevěnovala, takže změna to až tak veliká nebyla. Ale najednou mám prostě pocit, že "shit got real", najednou nejsem už jen student, co si přivydělává "brigádou" (hahaha za těch 205 odpracovaných hodin za květen), ale prostě najednou je to všechno na mně, world is my oyster, mám osud ve svých rukách a tak podobně.. (vložte libovolnou motivační hlášku).
Druhou velkou událostí, nebo spíše rozhodnutím bylo, že jsem se čtyři měsíce před plánovanou svatbou rozešla s přítelem. Je to smutné, rozhodně jsem si to takhle nepředstavovala.. ale ve finále věřím, že je tomu tak dobře. Tak jak jsem se posledních pár měsíců cítila, tak by se před svatbou člověk cítit neměl. Cítila jsem, že to není správně a že některé věci prostě nikdy nebudou tak, jak bych si přála.
Nebyl to rychlý, ani jednoduchý proces, přiznat sama sobě, že vztah, který jsem pět let budovala, najednou musí skončit. Že místo rozesílání pozvánek na svatbu svých snů, budu lidem oznamovat rozchod.
Ale stalo se tak, zvládla jsem to a věřím, že jsem z toho vyšla jako silnější osobnost a vím, jak moc je důležité umět se spolehnout na sebe sama a najít v sobě vnitřní sílu a víru v to, že cokoliv se v životě stane, nějak prostě zvládnu.
Nechci ze sebe dělat duchovního guru, je mi jasné, že každý člověk v živote prochází podobnými a mnohdy milionkrát horšími věcmi, jen jsem se na chvíli zamyslela nahlas.Třetím důležitým bodem pro mě bylo absolvování make-up kurzu v Makeup Institute Prague, který naprosto předčil má očekávání a ve správnou chvíli mě naplnil novou motivací. Měla jsem před první hodinou trochu obavy, jací lidé se tam budou pohybovat, ale byla jsem vážně doslova okouzlena. Všechny lektorky, majitelka Markéta, dokonce i slečny na recepci mě absolutně dostaly, všichni jsou moc milí, snaží se člověku pomoci a hned mi mezi nimi bylo moc příjemně.
Chystám se tedy make-up začít provozovat trochu více, než občasným nalíčením známých v průběhu plesové sezóny. S tím, jak to hodlám provést, vás podrobněji seznámím časem.

Takže abych tento obsáhlý, ale nicneříkající článek shrnula, červen a červenec 2016 pro mě byly obdobím velkých životních změn. Ty mi ale přinesly novou energii, inspiraci a motivaci k tomu, začít si plnit své sny a přehodnotit svůj život.

Chci zásadně omezit pasivní trávení svého volného času. Ať už sledování youtube kanálů, nebo seriálů, ve výsledku mi to kromě rychlé zábavy a možnosti vypnout, nic moc nepřináší.
Chci začít víc číst, k narozeninám jsem dostala šicí stroj, se kterým se pomalu učím, takže chci být více kreativní, chci trávit čas s přáteli v přírodě, neproflákat víkend doma na gauči.. a hlavně - chci víc cestovat. Mám v sobě naprosto neodolatelnou touhu vidět co nejvíce míst, měst, lesů, všude ochutnat jídlo, poznat jiné kultury.. Teď vůbec nevím co mi osud přinese, může to být naprosto cokoliv.. takže pro teď bude mým předsevzetím, že každý rok pojedu někam, kde jsem ještě nebyla. Jelito, kopyto, platí to. Letos to bude "jen" Budapešť, která je sice jen za humny, ale i tak prý skýtá mnoho k objevování. Příští rok plánuji Kanadu a po cestě zpět New York (tam už jsme byla, to se nepočítá), takže mám cíl a vím, na co celý rok budu šetřit.

Tak a to je ode mně tentokrát asi všechno. I přes mé velké řeči, mi tenhle blog svým způsobem chyběl. Takže tohle, spíše než jako konec, berte jako nový začátek.

zdroj fotek: pinterest8 komentářů:

 1. Som rada, ze si sa po dlhej dobe ozvala :) Gratulujem ku statniciam a drzim palce, aby sa ti splnilo vsetko co chces. Len som trochu nepochopila, ci budes este pisat tento blog a ci bude aj nadalej o kozmetike?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, budu! Jenom jsem si říkala, že čas budu investovat i jinam, takže články třeba nebudou tak často a budu psát jen o tom, co si článek opravdu zaslouží.

   Vymazat
 2. Tohle zamyšlení je super. Hlavne delej co te bavi a naplnuje te! Taky jsem se nedavno zamyslela a premyslim ze skoncim v praci, ktera me uplne nenaplnuje ale snazim se sebrat odvahu a rict to sefovi-neni to tak easy jak se zda.. No a taky jsem shodou nahod zacala sit a doporucuju koukni na nejake kurzy siti..ze zacatku ti to fakt pomuze a neni to tak drahe. Moje kamaradka byla nekde na Palmovce a je nadsena :-) mej se krasne!

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem moc ráda, že jsi se ozvala a svěřila se nám. Věřím, že ti nová životní etapa přinese vnitřní spokojenost, občas je prostě potřeba udělat změnu. Těším se na další tvé články, vždycky mě bavily a to se asi jen tak nezmění. Měj se hezky a užívej :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Kači,jsem také moc ráda, že jsi se po dlouhé době ozvala. Čas od času jsem mrkla, jestli nevyšel konečně nějaký nový článek. V souvislosti s velkými momenty, které se v posledních měsících udály ve Tvém životě, není divu, že jsi si potřebovala dát od virtuálního světa oraz. Z článku je ovšem cítit pozitivní energie a to, že se Ti ve finále velmi ulevilo a dostala jsi novou motivaci a chuť do života. Chtěla bych Ti popřát jen to nejlepší a aby se Ti vše dařilo jak v osobním, tak i plnohodnotném pracovním životě! Doufám, že Tě blogování neomrzí a že brzy se budeme těšit z nového článku! Já se přimlouvám za vypotřebované produkty :o))) Moc zdraví Silvie

  OdpovědětVymazat
 5. haha super článek, rozchod je mi líto, ale jak píšeš ve finále to nejspíše bude krok kupředu..

  Check my blog! :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Doporučuju tohle misto na kurzy šití :)
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1410886438938702&substory_index=0&id=815328271827858

  OdpovědětVymazat