čtvrtek 18. února 2016

Peter Thomas Roth v české Sephoře

Jestli bývám z nějakých kosmetických novinek opravdu nadšená, zpravidla to bývají novinky v dekorativní kosmetice. Novinky v péči o pleť mě nechávají povětšinou chladnou. Asi je to tím, že mám relativně normální pleť a u spousta "prý skvělých" věcí mám pocit, že na mě nic moc nedělají. 


To je potom těžké, nadchnout se pro nový revoluční krém z parfumerie, když si v klidu vystačím s péčí z drogérie a nemám s ní sebemenší problém. 

Poslední dobou jsem se docela vrhla do používání masek. Nikdy mě to moc nebavilo a musela jsem se do jejich používání nutit, ale teď jsem tomu docela propadla a ráda vyzkouším nějaké další. Proto jsem byla opravdu hodně nadšená, když jsem v regále v Sephoře objevila značku Peter Thomas Roth. Jejich dýňovou masku jsem si chtěla už několikrát koupit v zahraničí, ale vždycky mě odradila její cena. A vzhledem k tomu že s cestami do zahraničí jsou vždy spojeny nemalé výdaje, tak jsem se pro ní nikdy nerozhodla. Tolikrát jsem o této masce slyšela mluvit Annu z blogu Vivianna does makeup, že jsem jí měla hodně vysoko na svém kosmetickém wishlistu. 

Haleluja, teď už pro ní člověk nemusí nikam jezdit! Ale cena je bohužel i u nás (pochopitelně) astronomická. 1390 za masku jsem asi nikdy ještě nedala. Parsley od Aesop mě taky vyšla na slušnej balík, ale myslím, že ne na tolik. 


Zkrátka a dobře, stále se mi za ní nechtělo dávat tolik peněz, když nevím jestli mi opravdu bude tak vyhovovat. Pak jsem na facebooku české Sephory narazila na tuhle sadičku mini masek a bylo mi jasné, že tohle je přesně pro mě. Masky jsou malinké, představte si takové ty hotelové marmeládičky, cenově se to rozhodně nevyplatí - sada stojí 620 korun. ALE - můžete vyzkoušet tři masky a když vám ani jedna nebude vyhovovat, přišly jste jen o 620 korun, ne rovnou o skoro čtrnáctset. Tak jsem si to hezky odůvodnila :D a při nejbližší příležitosti jsem tuhle sadu ve stojanu Beauty to go popadla.

Ač jsou masky fakt malinké, myslím, že třeba u té dýňové jen tak na dno nedojdete. Nanáší se v poměrně tenké vrstvě a není moc hutná, tipuju že třeba na deset použití tam bude, u těch zbylých dvou, které mají spíše gelovou konzistenci, tam bych to viděla tak na maximálně pět použití, vzhledem k tomu, že gel se nanáší ve vrstvě silnější.

Zaujaly vás tyto masky? Nebo máte nějakou jinou, na kterou nedáte dopustit a kterou bych měla určitě vyzkoušet?

9 komentářů:

 1. Mám stejný set a za mě nejvíc teda okurková :) Dýňová mi přijde na sušší citlivou pleť trochu agresivní, ale voní božsky, ne že ne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já právě nemám ani suchou, ani citlivou pleť. Spíš normální/smíšenou. Ale je pravda, že ty enzymy obsažené v masce, asi citlivé pleti moc dobře neudělají. Zatím jsem zkusila jen jednou dýňovou a jednou okurkovou, růžovou ještě vůbec.. uvidím jaký z nich budu mít dojmy po delším používání.

   Vymazat
 2. O maskách jsem už četla a celkem mě lákají :)
  HAUTE BASICS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že si je fakt zamiluju, za ty peníze :D

   Vymazat
 3. Asi záleží, jakou masku chceš, zda hydratační, čistící... já bych si teda tak drahou nepřírodní masku nekoupila, ale chápu, že je lákavé vyzkoušet něco opěvovaného. Mně třeba vyhovovala na čištění jílová maska od Cattier, měla jsem ji v cestovním balení a bylo fakt poznat, že pleť hezky čistí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě tenhle set je docela dobře vyvážený. Ta dýňová maska je enzymatická a chemicky pleť obrušuje a sjednocuje, zbylé dvě jsou hydratační a mají spoustu jiných funkcí jako vypnutí pleti a podobně. Musím ještě vyzkoumat jaký je mezi nimi rozdíl. Mně lákala ta dýňová už opravdu dlouho, kvůli skvělým recenzím u Anny. Tak mám radost že jí můžu vyzkoušet. Jakou jsi měla od toho Cattier? že bych se pro příště inspirovala? :)

   Vymazat
 4. Set vypadá opravdu krásně, jsem zvědavá na podrobnější recenzi jak jsi s kterými spokojená a jaké jsou účinky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě se o nich zmíním, také jsem zvědavá! :)

   Vymazat