pondělí 15. února 2016

All the food (and coffee) of Berlin

Kdo jste někdy byli v Berlíně, víte že je to město plné historické i moderní architektury, hipsterů a dobrého jídla. A právě na to poslední se zaměřím v dnešním článku.

V Berlíně jsem se ocitla se šesti kamarádkami z práce. Každá máme jiný vkus, jiné chutě a zajímáme se o jiné věci. Trošku jsem se bála, že se pohodový víkend změní v boj o to kam kdo chce jít a co si dát k jídlu, ale naštěstí se tomu tak nestalo a docela se to vyvinulo tak, jak bych si představovala. Musím přiznat, že jsme někdy trochu převálcovaly menšinový názor, ale to se nedá nic dělat.. 


Všechny už jsme v Berlíne předtím byly a tak jsme se mohly soustředit na to, co je při cestování opravdu důležité - dobré jídlo a pití. Prostě podle mě to k cestování patří a pokud bych někde neochutnala alespoň něco z místní kuchyně, tak to tam snad ani nemusím jezdit.
Berlín je opravdu multikulturní město a je to vidět i na místní kuchyni. Samozřejmě můžete zajít i na schnitzel, ale ve městě se rozmohly i jiné druhy restaurací s kuchyněmi ze všech koutů světa.

No a tak se stalo, že jsme na první oběd zakotvily v Shiso burger, kde jsme si daly opravdu netradiční burgery. Dala jsem si burger s tuňákovým steakem, teriyaki omáčkou, červenou cibulí, salátem, koriandrem a chili majonézou a musím říct, že to bylo naprosto perfektní. Ani jsem nečekala, že mě to tak osloví. Ne že by mě někdy nudily klasické burgery, to se mi ještě nestalo.. ale kdyby náhodou, tohle by byla skvělá alternativa. O sladkých bramborách jako příloze ani nemluvě.


Pokud si na mapě najdete Shiso burger, nemůžete minout ani The Barn, která je hned za rohem. Takže tam si můžete po dobrém obědě dát výbornou kávu a případně něco sladkého na zub.

V sobotu jsme ráno začaly hotelovou snídání, která mě teda moc nezaujala, ale to bylo pochopitelné, vzhledem k tomu, jak levné ubytování jsme našly. Po cestě do centra jsme se stavily v kavárně Westberlin, která se nachází kousíček od Check point Charlie. Tamní kávu také můžu doporučit.K večeru už nám byla trošku zima a tak jsme se zastavily v kavárně Factory girl, kde jsem si dala největší medovník, jaký jsem v životě viděla.


Opravdová pecka přišla ale až večer, kdy jsme se na Silvy doporučení vydaly na vietnamské speciality do District Mot. Daly jsme si vyloženě vietnamskou hostinu a moc si to užily. Můžete si tam dát ať už klasické Pho bo, nebo něco absolutně nečekaného, jako burger v napařované rýžové housce. Všechno to stálo za to a chci tam určitě znovu. Posuďte dle následujících fotek sami.

V neděli ráno už jsme nechtěly snídat v hotelu, protože není nic lepšího než nedělní brunch. A na ten jsme si došli do Chipps.


Interiér krásný, mátový čaj i fresh moc dobrý, jenom jsem měla zásadní food envy a vyměnila bych si to bývala se Silvou, která seděla naproti mně :D. Moc jsem svou objednávku nevychytala, hlavně jsem měla (mylně) zafixováno, že se Eggs florentine vždy podávají s lososem, takže jsem byla trošku zklamaná.

Když nebudu brát v potaz svou blbost, tak vám tohle místo vklidu můžu doporučit - ale kávu si dejte někde jinde, již od pohledu a dle absence kávové vůně, to tu bude pouhý průměr.


Nám to ale nevadilo, protože jsme se stejně chystaly do Bonanzy. Pokud jsou vám jejich balení kávy nějaké povědomé, tuto kávu používá například i pražský Coffee room. Tohle je místo pro opravdové kávové nadšence, pořídíte zde nejen výbornou kávu, ale také různá udělátka na různé druhy přípravy kávy.
Doslova pár domů vedle najdete kavárnu Kauf Dich Glücklich, kam jsme si zašly ještě na vyborné vafle, předtím než jsme doslova musely běžet na autobus zpátky do Prahy.

Když na to teď tak koukám, tak to vypadá, že jsme nedělaly nic jiného, než že jsme celé tři dny jen jedly :D Prokládaly jsme to i něčím jiným, nebojte. Tohle byl jen takový výcuc, kdybyste se náhodou někdo chystal do Berlína a chtěl se dobře najíst :)

2 komentáře:

 1. Ten burger vypadá luxusně! :) Opět jsem udělala tu chybu, že jsem si článek četla před obědem. :D

  Já si teda na cestách jídlo moc neužívám. Asi proto, že jezdím akorát na klasické poznávací zájezdy, kde je omezený čas, a já toho chci vidět co nejvíc, takže budu klidně celý den o hladu. :D Jsem zkrátka maximalista i ohledně sightseeingu. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je průser, to musíš koukat až po obědě vždycky :D
   To já právě vůbec.. máme i při cestování s přítelem takovou zásadu, že se musíme nejdřív najíst, než někam vyrazíme protože si to jinak vůbec neužijeme. Já jsem extrémně protivná když mám hlad :D.
   Je to asi tím, že rodiče to mají naprosto na opak, celý dětství jsme nemohli jíst dokud jsme aspoň nevyšli na nějakej kopec.. a to byly muka vždycky :D

   Vymazat