sobota 9. ledna 2016

Paris trip II.

Dneska tu jsem s pokračováním fotorománu ze záříjové Paříže. Bude tu hodně fotek Eiffelovky, tak se připravte. Je to totiž trochu kýč.

Někdy uprostřed našeho výletu jsme se ocitli na Champs-Élysées, proslulém nákupním boulevardu. Jak jste už před delší dobou mohli vidět v nákupním článku, konečně se mi tam podařilo ukořistit Global Glow rozjasňovač v největším MAC obchodu, který jsem kdy viděla. Už od prvního dne v Paříži jsem si také pohrávala s myšlenkou, že bych se zašla podívat do obchodu Longchamp na ty jejich ošklivé La Pliage kabelky, co se mi nikdy nelíbily.. Stalo se vám někdy, že se vám něco tak dlouho nelíbilo, až jste si to nakonec pořídili? :D mně už podruhé. Poprvé to tak bylo s ošklivou obuví UGGS.A tady začíná ten kýč. Eiffelova věž na modrém pozadí, tento den bylo venku opravdu nádherně. 


I Invalidovna se vyjímala na pozadí modré oblohy opravdu nádherně.


Při procházce náhodnými uličkami jsme naprosto neplánovaně narazili na skvělou kavárnu Coutume. Už z chodníku bylo poznat, že tu mají dobrou kávu, taková vám to byla silná nádherná vůně. Protože mě zatím jiné kavárny v Paříži moc nenadchly, moc ráda jsem si tu dala výborné latté. Pokud někdy budete v Paříži, doporučuji vám navštívit krásné prostory této poněkud hipsterské kavárny.

Poslední večeři jsme si dali v restauraci za rohem od našeho bytu. Měla jsem pečenou zeleninu s kuřecím plátkem a kozím sýrem a musím říct že to ještě lépe chutnalo než vypadalo.


Protože to bych nebyla já, kdybych odjela aniž bych zkusila nějaký brunch, vypravili jsme se v neděli do podniku na který jsme si předem našli recenze - byl jím Les Indecises - a brunch tady byl opravdu dobrou volbou. 

Jedny z nejlepších vajíček, které jsem kdy měla.
Po snídani/obědě jsme měli ještě trochu času, než jsme museli pospíchat zpět na letiště a tak jsme se šli projít. Vybrali jsme si park de Buttes Chaumont, který je prý nejvíce romantickým parkem Paříže. Je to opravdu velká plocha zeleně, dole pod kopcem teče řeka a na protilehlé skále je krásný altánek. Lidé posedávají v trávě, pijí víno, pořádají pikniky a nebo hrají na speciálně upravených drahách petanque. Paříž je krásná. Byla jsem tam podruhé a určitě ne naposledy. Má prostě svoje kouzlo.
Už teď přemýšlím, jaké evropské město bude mým dalším cílem. Viděla bych to na Amsterdam. Nebo Barcelonu? Kde se líbilo nejvíce vám?

4 komentáře:

 1. Moc pěkné fotky a počtení! :) Já byla z větších měst akorát v Londýně, Římě, Florencii a Lyonu. Lyon je pěkný, taková francouzská Praha. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :) já z tich tvých měst byla jen v Londýně, Řím mám taky na seznamu, ale mám zafixováno ze je tam vzdycky hrozne lidi u těch hlavních památek.. Uvidime.

   Vymazat
 2. Včera jsem koupila letenky do Paříže a po dvou letech se tam vrátím na pět dní. Já se tak těším! Díky za inspiraci kam se podívat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to si užij!! Já Paříž fakt miluju :). Zkuste najít nějaké ubytování přes Airb'n'B, bylo to super! :)

   Vymazat