čtvrtek 24. prosince 2015

Paris trip I.

Už je to nějaký ten pátek, co jsme s Jeffem byli na prodloužený víkend v Paříži. Nejdřív mi to nějakou chvíli trvalo, než jsem se ke psaní dostala a poté přišel tragický teroristický útok, bezprostředně po kterém mi tak nějak nepřipadalo vhodné mluvit o tom, jak jsem si užila překrásnou Paříž. 


Mám ale z Paříže krásné vzpomínky a pěknou řádku fotek, které by mi bylo líto nezveřejnit a tak se teď, na Vánoce, ohlížím za záříjovým výletem.


Bydleli jsme ve čtvrti Ménilmontant, která není úplným centrem, ale je to všude blízko a na druhou stranu už tam můžete okusit život normálních pařížanů. Není tu vše nablýskané a vystavené na odiv turistům, je to prostě tak, jak tu v tom lidé doopravdy žijí. A není to o nic méně zajímavé a krásné.


V místní hospůdce mi nalili Hoegaarden do skleničky od Primátora - pivovaru z českého Náchoda, to mě docela pobavilo.


Moc se mi líbily všudypřítomné stánky s květinami.
Jeden z největších kostelů Paříže jsme měli doslova za rohem od našeho bytu. Stejně tak tento street art.


Tenhle krámek s výtvarnými potřebami mě zaujal, protože jeho nápis je vytvořen z různých materiálů, R je například poskládané ze zátek od vína, O je vyšité a tak podobně.


Pro mě je Paříž absolutně specifická především krásnou architekturou a domy s francouzskými okny, které mají vždy krásně kované zábradlí. To jinde v takové míře nenajdete.


Pobavilo mě, když jsem druhý den v Paříži vyndavala věci z kufru a mezi oblečením jsem našla Michaelovu hračku, kterou si tam asi přes noc zahrabal. Zlatíčko.Koupili jsme si s Jeffem hop on hop of tour na otevřeném autobuse od firmy L`Open tour. Nabízeli tři různé okruhy a člověk mohl kdykoliv vystoupit a případně později nasednout na další bus. Bylo to skvělé, protože to bylo i s výkladem a tak jsme měli všechno z první ruky.Louvre je nádherný, uvnitř už jsem byla, takže tentokrát jsme Monu Lisu oželeli a dívali se jen z venku.
Stejně tak to bylo i s d`Orsay muzeem.


V těhle dvou nádherných budovách bych klidně chtěla mít také kancelář..

Fontána, do které Anne Hathaway hodila svůj telefon v Ďábel nosí Pradu :)
Notre Dame a pěkný slejvák.


Macaroons všude.


Doufám, že se vám virtuální procházka po Paříži líbila, bohužel k ní nejsem schopná vyplodit moc povídání, vzhledem k tomu, že jsme tam byli před třemi měsíci. Mám ale ještě jednu nálož fotek na příště.

Doufám že si užíváte Štědrého dne a budu se těšit zase v sobotu! :)

2 komentáře:

 1. Díky moc za článek a fotky z cest, ty mám moc ráda. :)
  Hezké svátky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, tobě také krásné svátky!! :)

   Vymazat