úterý 10. listopadu 2015

RECEPT: Slaný koláč s karamelizovanou dýní

Už tu dlouho tu nebyl žádný recept, co říkáte? A když už je tu zase ten podzim a dýně je stále v kurzu, proč si nedat něco s ní? Recept na tento slaný koláč jsem našla v magazínu supermarketu Billa a hned jsem věděla, že ho musím vyzkoušet. Trošku jsem si ho upravila a teď si ho tu můžete přečíst i vy.


Na tento slaný koláč potřebujeme:
- 1 listové těsto
- malou dýni (cca 300 gramů)
- 2 lžíse javorového sirupu
- 1 lžíce balsamica
- 1 lžička medu
- 5 lžic olivového oleje
- 1 balení nivy
- sůl, pepř
- možné přidat vlašské ořechy a plátky másla


Koláč je velice jednoduchý a jeho příprava snadná. Až na krájení dýně, což je pro mě pokaždé riskantní činnost, už jsem se u toho několikrát řízla. No jo, jde to ztuha, takže pozor.
Nejdřív si rozehřejeme na pánvi olej a přidáme plátky dýně. Přilejeme balsamico, med, javorový sirup, sůl, med. Restujeme dokud dýně nezměkne a tekutina se nevypaří.


Mezi tím jsem si do vymazané koláčové formy natáhla listové těsto. Plátky dýně jsem na těsto pokladla pokud možno nějak esteticky a posypala nakrájenou nivou. Přidat můžete i kousky vlašských ořechů (ty se mi nechtělo loupat) a plátky másla (na to jsem pro změnu zapomněla).

Koláč jsem pekla na 190°C asi 25-30 minut. Byla to nakonec velká dobrota s netradiční chutí. Svědčí tomu taky fakt, že jsem ho ani nestihla vyfotit, než jsem se na něj vrhla :).


A co vy, jaký je váš nejoblíbenější podzimní recept? :)

4 komentáře:

 1. Mňam, vypadá to báječně :) Super tip

  OdpovědětVymazat
 2. to ja asi ani nemam ale tvoj vyzera super :)

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadá dobře, budu muset někdy zkusit.. Slaný koláč jsem nedělala dlouho :-)

  Nela z Beauty Charm

  OdpovědětVymazat