sobota 5. září 2015

Singapur 2015 - 2. část

Původně byl tenhle článek naplánovaný na čtvrtek, ale osud tomu chtěl jinak a tak vám další část vyprávění a fotek ze cvé cesty do Singapuru přináším dnes.

Tentokrát začínáme dnem, kdy jsme se večer vypravili ke Gardens by the bay, kde se nacházejí pro Singapur typické "superstromy". 


Celý park stojí na místě, které dřív bylo pod hladinou oceánu. Celý park je moc krásný, ale ty stromy - na fotkách vypadají zajímavě- ve skutečnosti jsou ale absolutně dechberoucí. Jsou navrženy tak, aby mnoha způsoby napodobovaly skutečné stromy. Jsou porostlé zelení, takže provádí fotosyntézu a podobně.


Ve výšce několik stromů spojuje lávka, po které se můžete projít a užít si výhled na celé zahrady a na celé město.

Tady je několik mých fotek panoramatu města. Opět hotel Marina Bay Sands, dole finanční district Singapuru a ještě níže je celé panorama dohromady.Užívala jsem si jídlo a pití, které u nás není, například tyhle kafíčka ze Starbucks, které jsme si tak rádi s Jeffem kupovali v Americe. Mangový džus a vůbec všechno mangové mě jako obvykle nalákalo a samozřejmě jsme v tom vedru museli pít i hodně vody. Singapur má opravdu zvláštní klima, jiné než jsem zažila kdekoliv jinde jsem byla. Myslela jsem, že když jsem přežila vlhkost vzduch v Georgii, nic mě nemůže překvapit, ale tahle prádelna, to jsem opravdu nečekala. Bylo vedro, ale ani ne úplně extrémní, nejhorší byla právě vlhkost vzduchu, kvůli které byl člověk neustále ulepený a upocený. V Malajsii to potom z téhle stránky bylo mnohem lepší.


Tento Mojito chladivý gel po večerech zachraňoval mé unavené nohy. Zvláště po večerní procházce po Singapurském vedru jsem jeho kvality patřičně ocenila.No a poslední fotka stromu, tentokrát z blízka. 


Samozřejmě jsem neodolala a navštívila jsem Singapurskou Sephoru, jak jste již mohli vidět v tomto článku.


Předposlední večer jsme se vypravili do Čínské čtvrti, která se zbytku Singapuru plnému hypermoderních budov, opravdu vymykala. V nepřeberném množství stánků jsme nakoupili spousty dárků pro rodinu i kamarády a ochutnali jsme i mezi místními populární ovoce- Durian. Durian je proslulý svým neskutečně smrdutým zápachem - kdo ho necítil, neuvěří. Je to fakt něco neuvěřitelného a vy už na několik desítek metrů poznáte, jakým směrem ho na tržišti prodávají. Mnoha lidem prý chutná, bohužel mezi ty jsem se já nezařadila, protože v kombinaci s příšerným smradem má i takovou podivnou mazlavou konzistenci a jeho chuť mě rozhodně nepřesvědčila k tomu, dávat mu další šanci.


Tady je - Durian vcelku.


Zato na něčem jiném jsem si v čínské čtvrti pochutnala. Nevím sice jak se to jmenovalo, ale byla to velká dobrota.A poslední fotka už je z letiště před cestou do Malajsie. Chiara z the Blonde salad udělala rozhovor s místním Cosmopolitanem a já jsem si ho samozřejmě musela koupit na cestu.
Příště tu budu s reportem z nádherných malajských ostrovů Perhentian, na které bych se chtěla ihned vrátit, pokud by to šlo :).


4 komentáře:

 1. To musel být skvělý zážitek, vypadá to tam nádherně, hlavně ty stromy mě uchvátily! :)))

  OdpovědětVymazat
 2. <a href="www.klubkosmetyczny.pl>Skvěla cesta. závidím :)</a>

  OdpovědětVymazat
 3. Vypada to tam bozsky.
  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk

  OdpovědětVymazat
 4. Opravdu to bylo božské, jsem strašně ráda, že jsem se tam měla šanci podívat.

  OdpovědětVymazat