úterý 15. září 2015

Malajsie 2015 - souostroví Perhentian - 2. část

Na Perhentianu jsme sice strávily jen necelé tři dny, fotek jsme ale stihly nasekat jakobychom tam byly minimálně týden. Alespoň mám teď to nádherné místo dostatečně zvěčněné a můžu se na fotky dívat znovu a znovu.


Opakovala bych se, kdybych říkala, jak je to tam nádherné a místní pláže mě okouzlily. Je to ale pravda. Pokud budu mít někdy znovu možnost se do Malajsie podívat, musím se sem vrátit, protože to absolutně stojí za to. S přecpanými plážemi evropských rezortů se to absolutně nedá srovnávat.
Souostroví je také rájem milovníků potápění - mezi které já nepatřím. Vlastně mě docela děsí představa, že jsem v hloubce, je tam děsivé ticho, slyším jen šumění v hlavě a nade mnou jsou tíživé hektolitry vody.. ble, to asi nebude nit pro mě. Každopádně pokud to někoho z vás láká, Perhentian je se svými korálovými útesy žhavou destinací pro potápěče.


Vyfotila jsem varana. Nebo teda varánka, oproti tomu velkému, co nám přeběhl přes pěšinku v pralese. Tohle bylo oproti němu jen miminko. Ale i tak! Vidět varana pro mě bylo z nějakého neznámého důvodu terno :D.V tomhle altánku ve stráni jsme se mohly objednat na masáž. Masáž s nádherným výhledem na oceán. Bohužel čekací listina nevyhovovala našim časovým možnostem, možná někdy příště. 


Tohle panorama je snad mou nejoblíbenější fotografií z celého výletu. Tohle molo vám s velikou pravděpodobností ihned vyběhne, pokud si do googlu zadáte heslo "perhentian islands". Tyhle fotky nepotřebují absolutně žádné úpravy. 

No a toto už je poslední západ slunce na ostrově a náš ostrovní taxikář, který nám přistavuje loďku, aby nás mohl odvézt na naši pláž. 

Ještě poslední fotky hotelového bazénu a honem stěhovat kufry do lodi, která nás sveze zase zpátky na pevninu. 
Musím říct, že tyhle ostrovy ve mně zanechaly veliký dojem a oficiálně je to nejkrásnější místo na které jsem kdy byla. Mezi městy a městečky mám jiné oblíbence, co se ale pláží týče, tohle je jednoznačný favorit. 
Poslední fotku přikládám na pobavení. V Malajsii je většina toalet řešena formou tureckého záchodu. Tomu jsme se my vyhýbaly jak to šlo a čekaly jsem frontu na jediný normální záchod klidně deset minut. Když už ale někde "normální", tedy náš evropský, záchod byl, neobešel se bez důkladného vysvětlení. Takže bacha. Na mísu nešlapeme, ani si na ní nesedáme čelem :D také by bylo fajn, když po použití spláchneme.. vtipné. :D


No a to je z Perhentianu vše! Ještě mám v rukávě pár střípků z Kuala Lumpur, ale tím bude můj cestovatelský speciál u konce. Kde jste letos byli vy?

2 komentáře:

  1. Opět na mě dýchla krásná atmosféra! A teda poslední fotka mě fakt pobavila. :D

    OdpovědětVymazat
  2. bože, to je nádhera.
    Tato místa mě strašně lákají, ale myslím si, že z finančních důvodů se tam nikdy nedostanu..možná třeba v důchodu...:-D
    Fotky moc krásné, opravdu nádhera, alespon můžeme takto cestovat

    OdpovědětVymazat