čtvrtek 10. září 2015

Malajsie 2015 - souostroví Perhentian - 1. část

Když kongres úspěšně skončil a my jsme se v Singapuru sbalily (tentokrát už jen holky), přišel na řadu konečně pořádně zasloužilý odpočinek. Naše další cesta vedla přes letiště v Kuala Lumpur, na letiště v Kota Bharu. O jednu hodinu šílené jízdy taxíkem jsme se ocitly v Kuala Besut a z tamního přístavu jsme lodí jely na ostrov. Našim cílem bylo souostroví Perhentian, které dle fotek vypadalo jako absolutní ráj na zemi - a taky že to ráj byl.


Přirazily jsme ke břehu a už v té chvíli jsme byly jak u vytržení.. Tohle místo je naprosto dechberoucí - posuďte dle obrázků sami. A to vás ještě ujišťuji, že ostrovům fotky dost ubírají na kráse. 


Byly jsme ubytovány v hotelovém komplexu Arwana. Měl krásný bazén a na Malajsii velmi slušné pokoje a ještě lepší bar s dobrými koktejly. Nejdříve jsme chtěly pít jen balenou vodu a být hrozně opatrné.. ale vzalo to za své hned první večer, když jsme si objednaly pití s ledem. A nic nám nebylo!


Miluju ten pocit, když se člověk bos prochází po pláži.. písek mezi prsty, voda vás hladí po chodidlech.. K tomu studený pivo a jsem v ráji.
V životě jsem nebyla na takhle nádherném místě. Tyhle pláže se nedají srovnat s žádnými v Evropě, nebo v Americe. Alespoň s žádnými, které jsem já viděla. No a to jsme později objevily ještě hezčí pláž!Relaxovaly jsme, koupaly se, pily pivo a celkově si užívaly nicnedělání.


Druhý den jsme se džunglí vypravily přes ostrov na jinou pláž. V hotelu tvrdili, že je cesta naprosto bezpečná, ale i tak nás na prvních padesáti metrech neskutečně vyděsil snad dvoumetrový varan - vůbec jsem netušila, že tu něco takového žije! Potkaly jsme ještě další zajímavou zvířenu, naštěstí to byl ale jen nadměrně veliký hmyz a tak podobně. Trošku jsme se bály, že narazíme na tlupu opic, ale to se naštěstí nestalo. Alespoň ne teď.


Ještě, že jsme tou džunglí prošli.. dostali jsme se totiž na jakousi hlavní pláž ostrova, která se jmenuje "Pulau Perhentian" a je to ta, která vám na google vyběhne jako ta první. A absolutně oprávněně. Nemám slov, protože takhle nádherný tropický ráj jsem nikdy neviděla.


Všímáte si absolutní absence davů? Je totiž  pravda, že pro místní je na ostrově asi docela draho a hlavně je to hodinu jízdy lodí od pobřeží, takže je to trochu z ruky. Také jsme si nejdřív říkaly, jestli nám za to ta cesta stojí - ale musím říct, že rozhodně stála.No a konečně jsem viděla tu opici! Naštěstí ne uprostřed džungle, takže jsem byla ráda že ji vidím.Opice tady nejsou tak oprsklé jako například v Thajsku nebo na Gibraltaru - nejsou tak zvyklé na lidi a nevypadaly, že by někomu chtěly krást foťák, nebo tak.
Voda naprosto průzračná, teplo bez příšerné vlhkosti, jaká nás trápila v Singapuru, slunce... byly jsme naprosto spokojené.
No a konečně jsem si dala vodu z kokosu! :)


Bylo to skvělých pár dní. Myslela jsem, že se mi všechny fotky z ostrova podaří vtěsnat do jednoho článku, nemohla jsem se ale rozhodnout, jaké fotky vyškrtat.. takže bude článek ještě jeden :)


Když to tak vidím, hned bych se tam na pár dní zase vrátila, ach jo :)

3 komentáře:

  1. Tak to je opravdu nádhera, krásné fotky a realita musela být ještě úžasnější! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Pulau Perhentian Besar je nadherny. A varany/monitor lizards su velmi "zabavne" zvieratka :)

    OdpovědětVymazat
  3. nádhera, jen tou džunglí bych asi neprošla, strašně se bojím pavouků a představa, že by na mě něco spadlo...:-DDD

    OdpovědětVymazat