sobota 26. září 2015

Malajsie 2015 - Kuala Lumpur

Dnes, skoro dva měsíce po svém návratu tu mám konečně poslední článek z svého výletu. Tentokrát to bude o poslední zastávce na naší cestě - o Kuala Lumpur. Nikdy mě nenapadlo, že se do Malajsie vůbec někdy podívám, nijak zvlášť mě nelákala. Ale musím říct, že se mi moc zalíbila. 


V Kuala Lumpur jsme byly ubytovány v čtyřlůžkovém apartmánu v hotelu Fraser place. Hotel to byl moc krásný, škoda, že jsme tam byly jen na jednu noc. Takových snídaní bych si totiž nechala líbit klidně víc.

V Malajských supermarketech jsem vždycky byla jako u vytržení, především nad neskutečným výběrem ovoce, zeleniny a ořechů. A vše se dalo pořídit velice levně. V tropické zemi to dává smysl.. co mě ale upřímně překvapilo, byla dostupnost spousty věcí, které jsem si kupovala v USA a v Evropě nejsou k nalezení. Proč se třeba takové Cheez-its nebo Reese's prodávají v Malajsii, ale v Evropě ne? Nechápu.


Jednou z hlavních atrakcí v Kuala Lumpuj jsou dvě Petronas twin towers. Jsou to taková malajská dvojčata, velké mrakodrapy, jedny z nejvyšších budov na světě. Tady na fotce je druhá v zákrytu. Byli jsme nahoře a užily si výhled.

Nemohly jsme odjet z Asie aniž bychom si daly sushi- i když je Japonsko dost daleko. Tohle sushi bylo ale naprosto výborné.A tady už je asi třetina naší hotelové snídaně. To je prostě ta nejlepší část na cestování :D.Hotel měl ale nejen skvělé snídaně, ale i naprosto luxusní střešní bazén s výhledem na město.Zaujal mě i systém místního metra. Místo lístku si koupíte plastový žeton a při východu z metra ho hodíte zpět do turniketu. Tím pádem se žetony používají dokola a neplýtvá se lístky. 


Selfie z metra :)

Po celém městě je spoustu maleb na stěnách. 


Navštívili jsme čínskou čtvrť a v ní budhistický chrám a potom i indickou čtvrť.


Celkově to co jsem viděla z Kuala Lumpur bylo velmi barevné a živé, je to město plné kultur. Je také ale plné sociálních rozdílů, které jsou vidět na první pohled. Pro mě je to ale naprostá exotika a musím říct, že tenhle kousek Asi pro mě byl přijemným překvapením. A určitě mě navnadil k tomu, abych jí v budoucnu chtěla o něco více prozkoumat.


2 komentáře:

  1. Kuala Lumpur je uzasne mesto. Krasne fotky.
    BTW: Reese's sa predava aj v Kambodzi ;) U nas sa da nastastie kupit v jednom Asian food store.

    OdpovědětVymazat
  2. Miluji články o cestování :) Vypadá to tam opravdu nádherně :) Já budu přidávat brzy článek o Floridě, kde trávíme 1-2 měsíce v roce, jestli chceš, můžeš mne sledovat :) přidala sjem si tvůj blog jako pravidelný čtenář :) http://magdalenefashion.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat