čtvrtek 6. srpna 2015

Výlet do Českých Budějovic

Než vás začnu zahlcovat články s fotkami ze Singapuru a Malajsie, připravila jsem si pro vás report z výletu po české republice. Předminulý víkend jsme se s Jeffem vypravili na výlet do Českých Budějovic a Českého Krumlova.

Ubytováni jsme byli v Budějovicích v hotelu Široko v (světe div se) Široké ulici. Pokoj jsme si zabookovali jen pár dní předem a přestože bylo v okolí relativně plno, zbyl na nás pokoj v tomto hezkém hotelu. Moc se mi líbil jejich interiér a kaárna v přízemí hotelu.Do Budějovic jsme dorazili v pátek večer a ubytovali jsme se v hezkém pokoji v nejvyšším patře,


Pokud do Budějovic někdy pojedete, tento hotel vám můžu rozhodně doporučit - měli skvělou obří sprchu a to jsem opravdu ocenila.Díky bohu byl pokoj klimatizovaný, protože jinak bychom se v něm v těch největších vedrech upekli.
Večer jsme se ještě vypravili na pozdní véču do města a potom ještě na drink do karaoke baru Media. Hecla jsem se a zazpívala si sama Víno od Chinaski. Je to jedna z mých nejoblíbenějších písniček tohoto léta.V sobotu jsme se vydali na celý den do Českého Krumlova. I když je to jedno z nejznámějších míst v České republice, byla jsem tam před tak dlouhou dobou, že si to ani nepamatuji. A to bylo potřeba napravit. Krumlově se budu věnovat v dalším článku, který tu bude už ve čtvrtek.


Když jsme se večer z Krumlova vrátili, dala jsem si ještě v Hospůdce U Divadla salát caprese s buvolí mozzarellou, mňam.

Na neděli jsme měli už jen naplánovanou lážo plážo procházku po Budějovicích a odpoledne prohlídku Budějovického Budvaru.


Prohlídka pivovaru byla fajnová, vtipné je, že americký Budweiser je nejrozšířenější pivo v Americe, ale přitom to je jiná značka. Budějovický Budvar se vaří jen v tomto jediném pivovaru. A odtud je vyvážen do celého světa.


To je piva! Škoda že jsem musela řídit zpět do Prahy a nemohla jsem si v místní hospodě dát pár sklenic.


Jedna fotka z továrny, kde se pivo při různých teplotách "vaří".


Součástí prohlídky byly i sklepy, kde je pivo uskladněné a kvasí a poté také samotná linka, kde se čepuje do lahví, zátkuje, etiketuje, pasterizuje a skládá do přepravek. Tato linka mě nejvíc fascinovala, jak je skoro všechno automatické a stroje postupně chrlí již polepené, zazátkované lahve.. Vydržela bych se na to dívat klidně několik hodin.

Každopádně po prohlídce jsme se vrátili do hotelu pro kufr a vyrazili směrem zpět Praha.
Příště tu bude pár fotek z návštěvy Českého Krumlova.  

3 komentáře:

  1. Jee v Budějicích studuji a zamilovala jsem si to tam. Zrovna nedávno se tam za mnou stavil na víkend přítel a taky jsme mimo jiné navštívili Budvar :) Do Méodie chodíme pravidelně s holkama, je to tam sice maličké, ale super atmosféra.

    OdpovědětVymazat
  2. "V Českých Budějovicích by chtěl žít každý... kromě mě teda."

    Pardon, nemohla jsem si pomoct. :D

    OdpovědětVymazat