sobota 29. srpna 2015

Singapur 2015 - první část

Konečně jsem se dostala k tomu, protřídit si fotky ze Singapuru a připravit o tomto výletu článek. Jak jsem již několikrát zmiňovala, letěla jsem do Singapuru pracovně, protože jsme tam organizovali kongres a já jsem měla to štěstí, že mi tato konference byla přidělena. 


Letěli jsme z Prahy přes Dubaj - V Dubaji jsme museli strávit cca sedm nepříjemných hodin na letišti. Bohužel tato prodleva byla v noci a všichni jsme byli unavení, jinak bychom si šli prohlédnout Dubaj alespoň z taxíku.

V Dubaji mě pobavil místní McDonald's:


Když jsme konečně po skoro čtyřiadvacetihodinové cestě dorazili, prošli pasovou kontrolou a dojeli taxíkem do hotelu, bylo už skoro jedenáct hodin večer. Ubytovaní jsme byli v hotelu Big, což je úsměvné, vzhledem k tomu, že pokoje byly naprosto miniaturní. Tak je to ale ve všech přelidněných světových metropolích - šetří se tu místem a ubytování je drahé a stísněné. Mně to ale upřímně vůbec nevadilo, protože pokoj byl opravdu krásný a stejně jako zbytek hotelu byl velice moderní v lehce industriálním stylu.

Po příletu jsem si jen stihla dát čaj, dopsat článek a padla jsem únavou.


Velmi příjemně mě v hotelu překvapily servírované snídaně, které jsme bohužel povětšinou nestíhali, protože jsme začínali brzy ráno - ještě před snídaní.


Po snídani jsme už pospíchali do Suntecu, což je Singapurské kongresové centrum. Je to velikánský komplex, který kromě kongresových sálů zahrnuje i veliké obchodní centrum a kdoví co ještě. Uprostřed komplexu je tato Fontána bohatství. Místní lidé věří, že voda má stejné "skupenství" jako peníze. Proto chodí kolem fontány a ráchají si ruce ve vodě - prý to přináší bohatství.


Samozřejmě mě hned zaujalo místní jídlo - ovoce. Uprostřed můžete vidět dragon fruit, které mě velmi příjemně překvapilo, je to veliká dobrota, trošku mi to připomínalo kiwi, protože je plné malých zrníček.


Takhle vypadá Suntec zvenčí. Myslím, že pražské kongresové centrum se může jít zahrabat.
Celou dobu v Singapuru jsme jedli v pouličních stáncích a experimentovali s místními specialitami. Bylo to skvělé, ale musím říct, že na konci jsem si už s radostí dala bagetu ze Subwaye. 


Tady jsou nějaké fotky z naší procházky městem. Vždy mě fascinují výškové budovy a mrakodrapy.

V Singapuru mají i své "London eye", které jsme bohužel nestihli navštívit. Je ale nedílnou součástí Singapurského panoramatu.


Stejně tak tu najdete i jeden z nejdražších hotelů na světě, světoznámy Marina Bay Sands hotel. Na jeho vrcholu naleznete ten nejznámnější infinity pool (bazén), který jste jistě viděli již na mnoha fotkách. Pro dnešek je tohle všechno. Příště tu budu se zbytkem fotek ze Singapuru a poté ještě z malajských ostrovů Perhentian a z Kuala Lumpur. 

Baví vás tyto cestovatelské články, nebo je moc nemusíte?

4 komentáře:

 1. nádhera, určitě v těchto článcích pokračuj...

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám cestovatelské články moc ráda, určitě prosím o pokračování. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Singapur je uzasny. Tesim sa na pokracovanie.

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuju holky, to jsem ráda, že to má smysl :)
  Pokračování bude pravděpodobně ve čtvrtek, protože budu stejně potřebovat nějak prokrastinovat u učení :D

  OdpovědětVymazat