čtvrtek 18. června 2015

Náhodné fotky XVIII.

Jak už jsem v minulém článku zmiňovala, poslední měsíc byl velice hektický. Volných dnů bylo pomálu, víkendy pracovní, do toho nějaké zkoušky a vrcholící přípravy na jeden z největších kongresů sezóny. Bohužel to mimo jiné schytal i blog a poslední dva týdny to tu zelo prázdnotou.
Proto i dnešní náhodné fotky jsou některé už i přes měsíc staré, jelikož na ně prostě ještě nedošlo. Až dnes. Tak se do toho pustíme.

Kávička a bezinková limonáda v Café Jen, kde jsem si psaním blogu krátila chvíli mezi snídaní s kamarádkami a blokovou výukou ve škole. Někdy mám vyloženě náládu sedět sama s dobrou kávou na nějakém příjemném místě a číst si, nebo třeba psát článek.


Tohle je nahlédnutí do mého šuplíku v obýváku, kde skladuji vonné vosky do aroma lampy a také nějaké ty svíčky. Svíčky jsem milovala vždycky, kvůli kočce je ale v současnosti pálím jen málokdy. Zato jsem v zimě přišla poprvé na chuť vonným voskům Yankee Candle a až se venku zase ochladí, určitě je znovu vytáhnu.


Další kavárna k vysedávání s kamarádkami je Original Coffee, kterou mi před pár měsíci ukázala Silva. Od té doby jsem tam stihla být už určitě pětkrát a velice jsem si to tam oblíbila. Kávu mají výbornou, i tu ledovou!


Tady je ještě jedna momentka ze salónu James Blond, kde jsem si nechávala dělat své zrzavo měděné ombré. Skoro z toho vyšly dredy :D.


Na začátku května jsem se na dva dny vypravila k našim na chalupu, je fakt, že někdy je fajn z Prahy na pár dní vypadnout. 


Pak je ale zase fajn se vrátit a strávit volné chvíle s kamarády například u výborné snídaně. Snídaně v Můj šálek kávy mi dokáže jistojistě zpříjemnit den. Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst, kam zajít v Praze na brunch. Zvláště když je hezky a dá se sedět venku na zahrádce.


Velikou radost mi udělal počítač, který jsem si konečně po měsících váhání pořídila. Nechtělo se mi utrácet za nový, dokud se můj starý Compaq ještě neodporoučel. Teď toho ale ani za mák nelituju a peníze bych do něj vrazila klidně znovu. Díky synchronizaci fotek pomocí iCloudu je s ním i blogování mnohem příjemnější a snad i mé fotky budou vzhlednější - až se je naučím řádně upravovat. 


Protože Náhodné fotky jsou především o věcech, které mi udělaly radost, tak jsem musela přidat i balíček od Schwarzkopf, ve kterém jsem dostala jako spousta jiných blogerek nějaké ty novinky na otestování.


Konečně jsem nám zařídila instalaci sítě do okna, což v těchto vedrech doma oceníme všichni. Kvůli kočičákovi bychom jinak museli větrat jen na větračku a to prostě není ono. Není nad okno otevřené dokořán - hlavně v noci. Pokud náhodou řešíte stejný problém, nebo se jen chcete chránit před komáry, určitě vám můžu doporučit firmu OknoStudio, se kterou jsem byla sama moc spokojená. Zaměřit i instalovat hotovou síť přijel včas moc milý pán, vše bylo rychlé a bez průtahů. 


Dovolte mi ještě se jednou vrátit ke svým narozeninám s touto nádhernou kyticí růží, které jsem dostala od táty. Protože mi bylo jasné, že doma moc nepobudu, vzala jsem si je do práce a tam mi dělaly radost skoro celých sedm dní.


No a když už bylo tolik práce, nemohla jsem být o hladu, to dá rozum. Zachraňovalo nás Zumo sushi na dáme jídlo, bistro v Holiday Innu, vietnamská večerka a taky Marks&Spencer, pokud jsme měly čas si tam zajít. A když už, tak jsem si, přirozeně, musela udělat zásoby. Protože cashew másla, Digestives sušenek, shortbreadu a ořechů není přece nikdy dost. No a k tomu nějaké to ovoce a zelenina.


Úplně nejvíc jsem si ale v M&S oblíbila kousky kokosu "Purely coconut" - to je vám taková dobrota, pokud jste je ještě něměli, běžte pro ně! Bála jsem se že budou suché, ale díky ochranné atmosféře ve které jsou baleny, jsou dobré a šťavnaté. Podle mě se vyplatí mnohem víc, než koupě celého kokosu, potom pracné dostávání se do něj a nakonec zjištění, že je hnusný a chutná jako mýdlo. Věřte mi - been there, done that... 

Mějte se krásně!!

3 komentáře:

 1. Moc hezký článek, mám ráda takovéhle fotky ze života. Na ten kokos jsem už taky koukala, ale právě jsem se bála, aby mi chutnal. Ale asi dám na tvé doporučení a příště už bez něj neodejdu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je fakt perfektní! Bála jsem se že bude suchý, ale vůbec není!

   Vymazat
 2. Kočičák! <3 Taky používám CompaQ, už letitej - pojmenovala jsem ho (ji) Hope, je to moje láska a rozjede všechno, co potřebuju, aby rozjela, včetně náročnějších her. A taky už pomalu začínám vybírat novej, ale pořád se nemůžu odhodlat, bylo by mi smutno :( A koukání na ty tvoje snídaně a brunche je mučení, já totiž ještě neobědvala...

  Zrzavá katastrofa

  OdpovědětVymazat