úterý 28. dubna 2015

Warner Bros. Studio tour: The Making of Harry Potter

Jsem tu ještě s jedním článkem z Anglie, předem vás ale varuju: tohle je jen pro milovníky Harryho Pottera, ostatní smrtelníky tu svým dalekosáhlým reportem unudím k smrti.

Holky se taky netvářily, že by do Warner Bros. studií potřebovaly, ale já je tam dotáhla. Když už jsme byly v Londýně, byl by hřích tam nezajet. Jedná se vlastně o několik obrovských hal, které ukrývají kulisy, kostýmy a různé rekvizity z natáčení všech osmi filmů. Filmy se zde přímo natáčely.


Pokud se sem rozhodnete vypravit, budete si muset čas návštěvy zarezervovat předem. Určitě na to koukněte minimálně měsíc předem, aby se vám nestalo, že už bude vyprodáno. Ceny se také postupně zvyšují. Můžete si koupit vstup včetně dopravy z Londýna, nebo bez. My jsme si koupily lístek i s dopravou, autobus nás vyzvedl na Baker Street a taky nás potom dovezl zpět.

Pokud chcete ušetřit, můžete si zvolit večerní vstup- vstup od pěti či od šesti je o něco levnější. Měsíc předem byla cena i s dopravou za £63, ale večerní vstup vyšel na £50, takže jsme něco málo ušetřily. Jen musíte počítat s tím, že prohlídka je minimálně na 3 hodiny a tak se do Londýna vrátíte celkem pozdě večer. 


Vstupní hala je plná obrazů postav z filmů, je tu také kavárna, kde servírují Starbucks kávu a kde jsme se předem posilnily. 

Celkem jsme se bály, že tam budou jen děti, ale dětí na naší prohlídce nebyla ani polovina. 


A pak už to začíná. Prohlídka je zahájena krátkým filmem v jakémsi kině, kde se člověk posadí a podívá se na krátký film moderovaný Emou Watson, Danielem Radcliffem a Rupertem Grintem. Mluví v něm o celém procesu natáčení filmů, o týmu X tisic lidí, který se na každém z filmů podílel a přiblíží tak nějak návštěvníkovi atmosféru při výrobě těchto trháků.


Když film skončil, k mému úžasu se plátno vysunulo nahoru a za ním čekal vstup do Velké síně.


Kulisy Velké síně stály ve studiích celých deset let v průběhu natáčení všech osmi filmů. Zajímavé je, že podlaha je udělaná opravdu z kamene, nikoliv z nějaké imitace.Samotnou mě v průběhu prohlídky překvapilo, co vytvoření takového filmu obnáší. Nějak jsem měla pocit, že se vše tvoří digitálně, ale ve skutečnosti někdo opravdu musel vyrobit každý pohár, každé kované dveře, každou rekvizitu. Vše je samozřejmě z jiných materiálů, ale ta řemeslná práce je skutečná.


Protože mou nejoblíbenější postavou je Ron, musela jsem si vyfotit jeho kostým "vypadám jak teta Tessie, páchnu jak teta Tessie" :D kdo mě zná, ví že ho miluju a Rupert Grint je taková moje Ultimate crush.


Omluvte prosím moje fotky, které jsou leckdy podivně useknuté. Je to kvůli tomu, že se mi tak neustále někdo cpal, každý se chtěl nechat se vším vyfotit a tak si lidi před všechno stoupali a já měla sto chutí je někdy bacit. Proč potřebujete fotku na které jste vy a pak Brumbálova kancelář, vy a společenská místnost Nebelvíru, vy a Doupě a podobně. Proč?Moc se mi líbil vstup- otočné schodiště vedoucí k Brumbálovi do pracovny. Sice se neotáčelo, ale vypadalo jako ve filmu.


Brumbálova pracovna. Ta byla úžasná, připadala jsem si jako bych tam opravdu byla. Jediné, co mě úplně nebralo, byly vycpané postavy stojící v místnostech. Každý ví, že je tohle Brumbálova pracovna, na ceduli je to taky napsané.. A tenhle vycpanec ošklivý mi akorát kazí fotku :D U učebny lektvarů bylo na obrazovce krásně vidět, jak byly jedny kulisy použity pro více scén. S jinou výzdobou byly tyto použity nejen jako učebna lektvarů, ale i Snapeova kancelář a jako scéna někde z podzemí ministerstva. Ve filmu jsem si toho ale nikdy nevšimla. Zase tvrdím, že kulisy Doupěte by bez figurín vypadaly lépe. 


Všechny viteály na jednom místě. Škoda, že místnost byla tak tmavá.


Socha z haly ministerstva kouzel, z které mi jde mráz po zádech pokaždé když jí i ve filmu vidím.


Kancelář Umbridgeové, co dodat. Od března je ve studiích nová expozice- nástupiště 9a3/4. Byly jsme tam tedy v prvním měsíci po otevření. Vlak byl stejný jako ten co byl ve filmech a uvnitř bylo každé kupé upravené v duchu jednoho z filmů. To se mi moc líbilo. 
Další část expozice byla venku. Záchranný autobus, Zobí ulice..Pak jsme vešly do další budovy a tam jsme našly Klofana, který otáčel hlavou, mrkal a vypadal jako skutečný. 


Nejvíce ze všeho mě ale asi ohromila Příčná ulice. Každý z krámků tam byl a vypadal tak skutečně! Hned bych si zašla k Ollivanderovi pro hůlku.. Schválně jaká by si mě vybrala..


Krámek Freda a George- než jednomu ustřelili ucho a druhého zabili. (Ať mi pak někdo povídá, že HP je pohádka pro děti)


A na samém konci byl obří model Bradavického hradu. Člověk vlastně hrad ve filmu nikdy celý nevidí, vždy jen z jedné strany. Takhle jsem ho viděla celý a překvapilo mě jak je veliký. Vám to ale nezprostředkuju, protože se mi jednoduše nevešel do záběru.Pokuď jste fanoušci Harryho Pottera, tohle potřebujete vidět, to mi věřte. Nevyfotila jsem zdaleka vše a také všechny fotky nebyly použitelné, takže vězte, že vás tam čeká ještě mnohem víc. Rozhodně se to za ty peníze vyplatí, kromě předraženého giftshopu to ani nebyla žádná komerční masírka, ale prostě rekvizity a kulisy z filmů, které všichni tak milujeme :).

Doufám, že se vám report líbil a že se sami taky vypravíte- fakt to stojí za to!!!

12 komentářů:

 1. Super report! Při příští návštěvě Londýna tam musím zajít! :-) Díky za tip s předobjednáním. :) Vypadá to skvěle. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji! Opravdu to skvělé je :) ale zapomněla jsem zmínit abyste si nedávali Butterbeer, je to pěkně hnusný :D

   Vymazat
 2. To je nádhera! Rozhodně jedno z míst, které stojí za to vidět!

  OdpovědětVymazat
 3. Krása! Harryho Pottera miluju a už vím, co chci v Londýně navštívit. Fotky se mi líbí moc a ty exponáty vypadají skvěle, jako bys fakt procházela filmem jen bez herců :-)

  Maru

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já z toho byla úplně odvařená. Na fotkách to zdaleka tak nevynikne jako ve skutečnosti!!

   Vymazat
 4. Bože jak já bych jela do Bradavic!!! <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já zatím pořád čekám na dopis z Bradavic, už mají jedenáct let zpoždění :D

   Vymazat
 5. ja tam potrebuju absolutne zivotne dulezite

  OdpovědětVymazat
 6. Tam chci!!!!!!!! Bože! Děkuji ti za tento článek, užila jsem si ho a doufám, že se tam jednou taky podívám :) Miluji HP!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Určitě se vyprav, já jsem z toho byla hotová :D

   Vymazat