sobota 11. dubna 2015

Londýn 2015 část II.

Po náročné sobotní noci jsme se vzbudily až ve dvanáct a měly jsme v plánu vydat se na nedělní brunch. Na seznamu míst, které musím navštívit jsem mimojiné měla i Breakfast Club. Místo ideální na snídaně a brunch, které často vídám na Instagramu u mnoha londýnských blogerek a youtuberek. To se ví, že jsem ho chtěla jit vyzkoušet. Mají po Londýně několik poboček a my jsme se vypravily do té, která je hned u Borough marketu. Dorazily jsme tam někdy kolem půl třetí a již z dálky viděly frontu před restaurací. Asi je to tu fakt populární, jak tak koukám. Už jsme to chtěly vzdát, ale fronta se pohybovala dost rychle a tak jsme za nějakých 20 minut přišly na řadu. To se ještě dalo.


Snídaně byla výborná, fotky jídla si stále šetřím do dalšího food porn článku, za pár dní bude taky online. Prozradím, že jsem si dala hned první položku na menu- The Full Monty. Kde jinde si dát anglickou snídani, než v Londýně, že?Než jsme se z restaurace vyprdelily, Borough market stihnul zavřít. Tak jsme se šly projít a vychodit tu obří snídani/oběd/večeři.


Po cestě jsme narazily na restauraci s venkovním sezením zastřešeným deštníky. Vypadalo to moc hezky, restaurace byla zavřená a tak jsme tam cvakly pár fotek.Dále naše procházka vedla podél vody, kolem London Eye a pak přes most k Big Benu a Westminster Abbey. Přes Hyde Park jsme potom došly až k Buckingham Palace a tam jsme se potkaly s našimi kamarády.No a naše další cesta vedla jak jinak než do hospody, odkud jsme se vracely k nám "domů" někdy po půlnoci. 


Pondělí bylo především ve znamení nákupu v Boots, obědě v all you can eat bufetu v čínské čtvrti a odpoledne jsme jely do Warner Bros. studií na Harryho Pottera. To pro mě byl takový zážitek, že si ho nechávám na další článek, protože mám asi miliardu fotek. Takže pokud je někdo z vás HP fandou, zůstaňte ve střehu.  


No a úterý byl den našeho návratu, takže se už nic moc nedělo. Zašly jsme si na snídani a strávily několik hodin nákupy v Primarku, kde jsem opět nechala víc peněz, než jsem plánovala. To jsem celá já.
Pak už jsme se jen musely sbalit a vyrazit na letiště. 


Stihly jsme ještě vylézt na střechu a vyfotit čtvrť Little Venice z výšky.A to bylo vše. Autobus na letiště jsme skoro nestihly, klasika- ale nakonec jsme asi v jednu v noci za hrozného větru úspěšně přistály v Praze. Z relativně slunečného Londýna jsme se vrátily do Prahy, kde sněžilo, ach jo.
Jsme zpět necelý týden, ale já už bych zase někam jela. Ideální by byl takovýhle výlet jednou za tři měsíce.. To pro mě zatím ale ještě není úplně finančně realizovatelné. 
V červenci mě ale čeká jedna pracovní cesta do exotiky, kde snad budu mít možnost pár dní soukromě zůstat a v září se s Jeffem snad konečně vravíme do Paříže, kam se chci už několik let vrátit. 
Jaké jsou vaše cestovní plány?

4 komentáře:

  1. wow, ty deštníky jsou super! :-)

    Zvu vás všechny na giveaway, ve které můžete vyhrát úžasné sérum na řasy určené pro zhuštění, prodloužení a větší objem řas :-).

    OdpovědětVymazat
  2. Nádherný, Londýn miluju!!! na fotky jídla se těším!
    my good days blogspot

    OdpovědětVymazat