čtvrtek 16. dubna 2015

Královské snídaně v Londýně

Velkou částí našeho výletu bylo i jídlo, především snídaně. Každé ráno jsme si pořádně vychutnaly a užily si to. Proto jsem sesumírovala fotky a třeba se můžete inspirovat a vědět kam zajít, až budete v Londýně.

V sobotu jsme se ráno uchýlily do blízké libanonské kavárny Amoul's, která byla kousek od bytu, kde jsme bydlely. Ve čtvrti Little Venice, kousek od zastávky metra Warwick Avenue.
Já jsem měla ztracená vejce, čerstvý tvarohový sýr, placky a ještě za'atar. Anička měla jakousi fazolovou směs s rajčaty a cibulí. Vše to bylo opravdu netradiční a nikdy jsem takovou snídani neměla. rozhodně můžu doporučit, pokud se budete někdy nacházet v Londýně poblíž.


V neděli jsme se vydaly na brunch do the Breakfast club, který znám z Instagramu většinou podle fotek úžasných palačinek s borůvkami. Po propařené noci a navíc asi až ve tři odpoledne jsme ale na sladké moc náladu neměly. A tak volba padla na klasickou anglickou. A že to bylo něco, byla jsem nacpaná ještě večer.Terka si naopak dala americkou snídani, trochu jsem jí záviděla tu křupavou slaninu tam.. Zbytek jinak tvořily palačinky/pancakes/lívance, vajíčka, javorový sirup, opečené brambory a klobáska.V pondělí to chtělo něco lehčího, takže jsme se na Baker street zastavily v Apostrophe, kde jsem si dala čerstvou citronádu a tuňákový zapečený sendvič. Latté bylo výborné, sendvič a interiér také. 


A poslední den jsme šly naprosto na blind do jedné restaurace, kterou jsme si našly na Foursquare. Než jsme jí našly, chvíli nám to trvalo, ale podle našich informací tam, tedy Raouls's měli mít nejlepší palačinky. Já jsem si dala dvě ztracená vejce na bramborových placičkách. Byly moc dobré, holek palačinky prý také. Návštěvu nám jen trochu znepříjemnil číšník, který nepochopil, že chceme dvoje palačinky a nejen jedny.


No a to byly naše snídaně za všechny čtyři dny! Fakt jsme si tam užívaly. Teďko mám k snídani maximálně ovesnou kaši z pytlíku :D no co, za chvíli bude víkend a uděláme si třeba wafle. 

1 komentář:

  1. Mňam, tenhle článek jsem fakt neměla otvírat hladová :D Asi teď kvůli tobě půjdu potrápit kuchyň :)

    Zrzavá katastrofa

    OdpovědětVymazat