neděle 25. ledna 2015

Vánoce v Americe II.

Dnes tu je druhý díl vyprávění o našich Vánocích strávených v Americe. V posledním článku jsem říkala, že nechápu jak někdo zrovna o zkouškového zanedbávat blog.. Už na mě taky došlo. Teď bych se sice taky měla učit ale nemůžu se soustředit, dokud něco sem nenapíšu. :).  Koketuji s myšlenkou, že se na zítřejší zkoušku budu učit přes noc, nikdy jsem to neudělala, maximálně tak ve dvě jsem šla spát. Učíte se někdy před zkouškou nonstop? Dnes už to bude asi fakt nutnost..

Vrátíme se, kde jsme u prvního dílu přestali- a to prohlídkou downtown Charlotte. Byl opravdu krásný den a tak jsem toho využila a nafotila fotky mrakodrapů s pozadím modré oblohy.Tohle těžko identifikovatelný je fontána- teče po ní voda zezhora až dolů, i když to na fotce není moc vidět.


Mrakodrap se odráží v druhém mrakodrapu a do toho všeho je uprostřed velký vánoční stromeček. Tak nějak mi to k té letní obloze a jarním kabátu, co jsem měla na sobě, moc nejde.


Bylo akorát odpoledne 25.12., takže pro všechny Američany Christmas Day. Tudíž bylo všude prázdno a všechny obchody zavřený. To je snad jediný den v roce, kdy obchody zavřou.


Moc zajímavá instalace-socha. Myslím, že to nemá být nic konkrétního, ale přišlo mi to zajímavý.
V Charlotte u Jeffovi rodiny jsme byli celých pět dní- od úterý do soboty. V průběhu těchto dní jsme strávili hodně času s malou neteří- Riley, které jsou dva roky, je strašně roztomilá a nejradši bych si jí vzala s sebou do Prahy :D. Taky jsem stihla nakoupit dárky k Vánocům pro celou rodinu a všechny kamarády. To byl docela stres, musela jsem si v mobilu psát seznam co už pro koho mám. Neustále jsem byla v konfliktu, jestli nakupovat pro sebe, nebo pro někoho jiného :D.

Taky jsme s Jeffem jedli mimo domov mnohem víc než normálně, což je pochopitelný. Navíc jsem musela stihnout dát si všechno to, co mi doma chybí. Třeba jako v IHOP (International house of pancakes) slaninu s vajíčky a hashbrown. Mňam!!!


Hashbrown bohužel nebyl z nejfotogeničtějších, proto pro ilustraci přikládám buttermilk pancakes, které měl Jeff.


Ano, samozřejmě nesmí chybět Arizona tea za $0.99...


V sobotu odpoledne jsme se se všemi rozloučili a přišla část cesty, z které jsem byla trochu nervózní. A to cesta do Georgie za mojí hostitelskou rodinou, kterou jsem opustila již před dvěma lety. Nemožný, že to tak uteklo!!! Jeff říkal, že jsem jediná, kdo se kdy těšil do Georgie, konkrétně do Augusty :D No co, já se moc těšila! Taková nostalgie, po dvou letech. 


Ubytovali jsme se večer v hotelu a jeli si dát večeři do Chilli's. Není nic lepšího, než jejich steak. Po cestě jsem koukala z okýnka jak u vytržení, všechny ty známé budovy a silnice, jet tudy, kudy jsem ten rok každodenně jezdila.. Skoro mi to vhánělo slzy do očí. Dva roky jsou dlouho, ale mně přišlo, jako bych nikdy neodjela. Augusta je sice díra po granátu, ale mně přirostla k srdci a vždycky se tam budu ráda vracet.


Sirloin steak, mashed loaded potatoes a brokolice. K tomu sweet tea. Boží :)


Ještě ten večer jsme šli navštívit mou kamarádku Saru. Proseděli jsme celý večer u ohně na zahradě, přišlo mi, jako bych ji neviděla sotva měsíc. Některé lidi můžete nevidět několik let a i po té době mít pocit, že jste si stále stejně blízcí. A to je skvělý. Sara je skvělá.

Ráno jsem se nervózně vypravila za rodinou. Už ta brána, příjezdová cesta.. Tolik vzpomínek, špatných i dobrých jsem s tímhle místem měla spojených. Špatné jsem už ale za tu dobu zapomněla a zůstaly mi jen ty dobré, nemohla jsem se dočkat až se s nimi uvidím. Omlouvám se, že z návštěvy nemám žádně fotky, přeci jen, oni nevědí, že jsem o svém roce tam psala blog, nebo že ho stále píšu a chci tak chránit jejich soukromí. Jejich fotky jsem sem předtím dávala také jen výjimečně.

Tak tohle je aspoň jejich nový kocour :) 


Každopádně, návštěva byla skvělá. Všichni vyrostli ale pořád si byli podobní. Philip vyrost opravdu hodně, už mu nejsou 4, ale 7! Bože. Moc jsem si rozuměli s nejstarší- Carolyn a i Sophia a Veronica byly moc milé a vypadalo to, že měly taky radost, že jsem přijela. Celý den jsem si moc užila, poznala jsem i jejich novou aupair Anetu, fajn holka. 
Program byl opravdu nabitý. Dala jsem si u nich pozdní snídani, byly jsme na manikúře s holkama, na obědě v Atlanta's bread company (!!!). Potom v obchoďáku, kde Zuzka trvala na tom, že mi něco koupí (Victoria's secret prádelko, další do sbírky) všechny 4 jsme si tam něco vybraly (já, Zuzka, Carolyn a Aneta). Pak jsme se sešli s Clintem, Philipem, Sophií a Veronicou a šli na večeři do Myiabi, japonského steakhousu, kde vaří kuchaři přímo před vámi a jídlo je tam naprosto výborné. 

Kabinka v nově zrekonstruovaném Victoria's secret v Augusta mallu.


Victoria's secret se může zdát jako divné místo, kam mě vzít, ale to protože Zuzka (mamka) ví, že to tam mám moc ráda a v Čechách jejich věci neseženu. Ještě než jsme šli do obchoďáku, rozbalila jsem si u nich k Vánocům tenhle dárek- takže oni mě fakt znají :).


Pondělí jsem potom strávila znovu u Sary, prakticky sezením na gauči, pitím ledové kávy, pojídáním chipsů se sýrovým dipem a povidáním. Bylo to skvělý a jsem moc ráda, že jsme stále v kontaktu a že jsem u ní stále vítaná i po dvou letech :)

No a večer zpět do Charlotte a ráno zase na letiště. Ráda cestuju, ale cesta zpět domů je vždycky tak depresivní, že jo?


Ehm, funny story. Na letišti v Duty free jsem si koupila v úžasné akci tělová másla a body polish ze zimní limitky - zlevněné každý kus z $20 na $5!!!! 
No a pak.. Pak mi to vzali v Kanadě na letišti.. Takový deal a oni mi to vezmou! Byly tam i slzy, co se dá dělat, pořád jsem z toho hořká ještě dodnes :D papá Glazed apple, Cranberry a Creme brulee.. Fakt trapný.


Takhle vypadal můj cestovní kit do letadla:D napůl rozbalené bonbony, které už se nevešlo do kufru. Kufry měly po cestě tam každý 13 kilo, po cestě nazpátek měl každý 24, plus ještě jeden carry on navíc. Nákupy byly tedy zdá se úspěšné. 


Oběd/útěcha na letišti v Kanadě, v Torontu.


Toronto tam někde vzádu, počítá se to jako že jsem byla v Kanadě? :D


No a to je vše vážení! Od té doby jsem doma a mám zkuškový, takže bych se tam hned s radostí vrátila, kdyby to šlo!

Hezkou neděli přeji :)

3 komentáře:

 1. Téda, to zní jako super Vánoce! Rozhodně zajímavější, než jsem měla já. :D Moc se mi líbí fotky mrakodrapů. :) A proč ti to v Kanadě zabavili??? :-o To nechápu, ale hodně by mě to mrzelo. :(

  Na zkoušky jsem se přes noc nikdy neučila, protože bych druhý den nebyla schopná fungovat a vyšilovala bych z toho. :D Jako někdy jsem nervozitou stejně nemohla spát, ale aspoň ty dvě tři hoďky se nějak povedly, což není moc, ale mělo to takový aspoň trochu uklidňující psychologický efekt. Jako že jsem si aspoň trochu odpočinula a líp mi to myslelo. Já totiž když nespím, tak jsem druhý den úplně mimo a nemyslí mi to, nedochází mi, co po mě kdo chce a tak. Takže ponocování před zkouškou u mě fakt není dobrý nápad.

  Jelikož je už pondělí, tak doufám, že zkouška dopadla dobře. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Kanadě jsme totiž museli na jiný terminál a oni nerozlišují, jestli už jsi přiletěla odněkud nebo tohle je tvůj prvni let... Takze klasická prohlídka a tím ze jsme neměli uz pristup k našim kufrům, tak jsem to mela v carry on zavazadle :/ byla jsem strašně nastvana...

   Taky evidentne nejsem na to učit se pres noc, nakonec jsem těm nesla :D tak zase pristi tyden, ach jo.

   Vymazat
 2. No super, teraz mam neuveritelnu chut na buttermilk pancakes :)
  Zabavenie kozmetiky na letisku by ma asi rozplakalo. Taka smola :(

  OdpovědětVymazat