středa 7. ledna 2015

Vánoce v Americe I.

Celou dobu jsem vám slibovala, že po čas svého pobytu v USA budu hodně fotit abych vám mohla ukázat vánoční stránku téhle země. To se mi úplně tak nepodařilo, protože vskutku "vánočních" fotek moc nemám. A když už ano, jsou to fotky s rodinou a na to není nikdo zvědavý, že jo :D a taky by asi oni nebyli nadšení, že je tu vystavuji na internet.
Ale i tak mám dost fotek, že to vydá na dva články vyprávění o našem pobytu.

Tuhle fotku Michaela jsem zachytila večer před odletem, kdy se nám zabydlel v kufru, prý že bez něj nejedeme. Odjet bez něj jsme ale museli a tak ho hlídala ségra. Zásobovala mě po celý týden kočičími snapchaty, takže jsem věděla, že je moje zlatíčko v pořádku :D. Crazy cat lady alert!


Taky tu můžete vidět náš vymakaný projekt kufr v kufru, aby na cestě zpátky bylo dost místa na nakoupené novinky, pochopitelně. 

Protože jsme letěli do Charlotte, která je největším městem Severní Karolíny (Zní to fakt divně, mám psát North Caroliny? Dilema..), cesta není tak jednoduchá. Jsou to vždy tak tři lety, tentokrát jsme letěli do Mnichova, Toronta a odtamtud už do Charlotte. Protože ten den šíleně foukalo, nabrali jsme při mezikontinentálním letu zpoždění a uletěl nám poslední spoj. Tím se cesta trochu protáhla a zkomplikovala, protože jsme v Torontu spěchali na jiný terminál, museli procházet kanadskou i americkou celnicí a v tu chvíli jsme byli už dost unavení a nevrlí. Jeff se mě pořád ptal: "A pořád máš tak ráda to cestování?" :D ale jo, ono se to vyplatí, já na ty strasti čekání ve frontách zapomenu většinou do druhého dne. Takže za krásných cca 19 hodinek jsme byli na místě. 


Pro představu, Charlotte se nachází tady:


V Charlotte nás překvapila nečekaná zima a déšť, přesně opak toho, v co jsem doufala, ale nevadí. Vyspali jsme se v hotelu a Jeff ráno dojel do půjčovny pro auto, které nás tu mělo následující týden vozit. Byla to tahle červená Toyota Prius, napůl hybrid se skvěle nízkou spotřebou, až nás to oba příjemně překvapilo.Hned jsme se sešli s Jeffovým tátou a zašli na oběd do Cracker Barrel, jedné z mých nejoblíbenějších jižanských restaurací. Součástí každé z nich vždy bývá i obchod, kde můžete koupit spousta věcí jako jsou suvenýry, kosmetika, svíčky, dekorace - prostě takový výběr všeho možného. Dobře jsme se najedli a já už začala plnit misi nákupů vánočních dárků pro rodinu a kamarády.


V průběhu celého týdne mi každá návštěva obchodu vždy připomněla všechno co jsem měla tak strašně ráda, když jsem tam ten rok žila. A jednou z těchto věcí je i tenhle cheese dip a nachos, mňam! Teď když na tu fotku koukám, zase bych si to dala.


Celé Vánoce jsme následně strávili s Jennifer- Jeffovou sestrou, její rodinou a také s tátou. Byly jsme naprosto u vytržení především z malé, dvouleté neteře, která nás celé ty dny bavila. Měli krásně vyzdobený dům.


Vogue, ten mi v Čechách chybí.


Samozřejmě jsem nemohla odolat svému nejoblíbenějšímu fast foodu a to je Arby's. Jejich Reuben sendvič je nejlepší věcí na světě, stejně tak jako jejich curly fries. A co teprve sweet tea! Ten mi taky chyběl.
Celkově jsem si tyhle vánoce docela užila po gastronomické stránce, takže teď bych měla nastolit trochu střídmější režim. K večeři na Christmas day Kevin (manžel Jennifer) uvařil tradičního krocana, sladké brambory a fazolky a byla to strašná dobrota. Bohužel jsem fotku nestihla.


Protože jsme nechtěli celé dny jen posedávat doma, vzal mě Jeff do Amelie's, takové místní hipsterské kavárny, která je prý strašně populární. Vidíte, že počasí se zlepšilo a celého 25.prosince byla nádherně modrá obloha a slunce. Dokonce mi bylo vedro v podzimní bundě.


Interiér je sestavený tak každý pes jiná ves, ale mě osobně to moc bavilo a líbilo se mi to.Dala jsem si sendvič s brie a brusinkami, byla to dobrota. Pozastavme se ale moment nad tím kafem - to bylo to nejlepší latté, které jsem kdy v životě měla. Neskutečně krémový, s plnou chutí, byla jsem naprosto unešena. A to jsem neměla žádné velké očekávání, protože americký kafe je většinou z konvice z překapávače, mléko nevedou, akorát malé smetánky. A vysvětlujte pak někomu, že si do kafe dáváte celou třetinu hrnku mléka.

Abychom využili zbytek krásného dne, šli jsme se projít - do downtown. Takhle vypadá panorama Charlotte, mně se moc líbí. Něco na tich mrakodrapech je. I když je jich jen pár a není jich plný Manhattan jako v New Yorku, pořád mě tak nějak fascinují.A tady pro dnešek skončíme, už tak jsem vás zahltila, zbytek si nechám na díl druhý. A taky tu máme nákupyyy, to bude na několikrát, to vám slibuju. 

10 komentářů:

 1. to je úžasný, ameriku miluju a ty nachos<3 skvělej blog, výborně píšeš:-)
  Jakub Janata fashion blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mám radost, děkuji za milou pochvalu! :)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Mně se taky strašně líbila. V USA rozhodně unikátní. Má ale pobočku i v Atlantě a ještě někde.

   Vymazat
 3. Super fotky. Uz sa tesim na pokracovanie a hlavne na tie nakupy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to pořad slibuju a pořádně ještě nic nebylo co? :D

   Vymazat
 4. Kdyz touzis po dokonalym latte, doufam ze znas v Praze Mamma coffee! A jestli znas, je aspon srovnatelny?:D a meli jste auto jako Brian Griffin ne?:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Griffinovi já moc nemusím, takže netuším, promin :D
   Mamacoffee mam moc rada, mam jedno hned pred barakem. Ale tohle ho normalne i trumflo!

   Vymazat
 5. Ta první fotka je supeeer :D
  A latte vypadá skvěle :)

  OdpovědětVymazat
 6. Já jsem na tu kočku už úplně trapně fixovaná :D je to moje miminko!

  OdpovědětVymazat