neděle 4. ledna 2015

3x Schwarzkopf

Dnes tu pro vás mám (v rámci učící prokrastinace) sepsaný článek o třech produktech z dílny Schwarzkopf. Jeden z nich jsem si koupila poté co jsem ho měla možnost vidět v akci na setkání, které Schwarzkopf pořádal, další dva jsem od nich dostala k recenzi.

Začneme tedy tím, který to u mě dotáhl až na jeden z objevů roku 2014 (famfára) a to je tenhle got2b volumania pudr ve spreji. Když jsme se na meetingu bavili o stylingu, uvědomila jsem si, že vlastně se svými vlasy nic nedělám. Jednou za dva týdny použiju trochu laku k zafixování účesu, jinak ale věčně chodím s vlasy staženými v culíku - a to je škoda, proč je jinak pořád chci mít dlouhé?
Řekla jsem si, že zkusím častěji nosit vlasy rozpuštěné. No a protože mě na mých vlasech trápí nedostatek objemu, řekla jsem si, že to zkusím s tímhle pudrem.

Už když jsem ho měla v ruce poprvé, absolutně mě dostala jeho vůně - trošku chemická jahoda, mému nosu ale voní. Pudr je bezbarvý a z lahve stříká podobně jako lak na vlasy. Nastříkáte ho ke kořínkům, vlasy trochu prohrábnete a můžete jít. Pudr trošku vysuší mastnotu, čímž vlasy dostanou kapánek textury a získají trochu objemu u kořínků. Nevytvoří sice tolik objemu jako třeba minule zmiňovaný got2b objemový pudr ale zase nezanechává žádný nepříjemný pocit ve vlasech a jde v pohodě vyčesat.


Říkám na rovinu, pro mě je to, s mými jemnějšími a mastícími se vlasy, pecka. Nebude to ale nic pro hodně husté a silné vlasy, protože nemá dostatečnou sílu. A také to nebude nic pro extra suché vlasy a podrážděnou pokožku hlavy, protože pudr vždy ze své podstaty vysušuje.

A dále tady máme šampon a kondicionér Schauma Nektar. Jsou určeny pro suché vlasy a dle obalu jsou oba bez silikonů. Předem předesílám, že suché vlasy nemám (spíše normální až mastné) a přesto mi vyhovují. Myslím, že na suché vlasy to není dostatečný kalibr, pro mě ale co se výživnosti týče, jsou dostačující.

Moc se mi líbí vůně šamponu, voní jako černý Gliss Kur a jeho vůni já mám moc ráda. Vlasy umyje, nemám od šamponu žádná přehnaná očekávání. Kondicionér voní průměrně kondicionérově a na můj vkus je až moc tekutý. Tím se utvrzuje moje tušení, že na suché vlasy asi stačit nebude.
Nemůžu téhle dvojce nic z mého pohledu vytknout, ale taky nemůžu říct, že bych byla nějak uchvácena. Je to prostě klasika, neurazí, nenadchne.Co mě ale pozitivně překvapilo je, že mám po tomto combu hezky jemné vlasy. Mé dosavadní zkušenosti s přípravky bez silikonů byly takové, že jsem po nich měla vlasy hrubé a nerozčesatelné. To se po těchto neděje. Takže pokud hledáte alternativu bez silikonů a nechcete se vzdát pocitu jemnosti, tohle by mohlo být pro vás to pravé ořechové
Mně ale na tom, jestli má můj šampon v sobě silikon, nezáleží, takže budu dál pokračovat ve střídání všeho možného jako dosud.

Takže poučení z článku plyne, pokud chcete trochu objemu, pořiďte si pudr, protože ho rozhodně doporučuji. Pokud máte normální vlasy a nesnášíte silikony, i nektar by vás mohl zaujmout.

Doufám, že si užíváte neděli, já píšu seminárku a trpím u toho. By the way, už jste se zapojili do Giveaway?

P.S.: Tímto děkuji Schwarzkopf za poskytnutí šamponu a kondicionéru k recenzi.

7 komentářů:

 1. Ten suchý šampono pudr či jak že se to odborně nazývá jsem si zamilovala!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě taky! A to stylingu opravdu moc nedám :D

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Stojí pár kaček, tak to ani není velký risk :)

   Vymazat
 3. Já mám ráda z téhle řady ten růžový lak na vlasy :)
  thrillofme.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně lak vydrží tak půl roku minimálně, mám teď dva, tak třeba někdy potom vyzkouším :)

   Vymazat
 4. ahoj, nevíš jaká kosmetika chybí v USA? jako jaká značka, co je tady v ČR není v USA? :)

  OdpovědětVymazat