sobota 6. prosince 2014

Vánoční nálada?

Už vás letos dohnala vánoční nálada? Dostat se do ní je pro mě každý rok těžší a těžší a přitom si ji snažím navodit co to jde. Asi na to letos kašlu. Buď přijde sama, nebo ne.

Jak se má člověk svátečně naladit, když pobíhá ze školy do práce, musí napsat milion rešerší a seminárek a ještě mu doma skoro netopí topení? Na to si teď musím pořádně postěžovat, protože jsem z toho celá zoufalá. Už je to sice v procesu opravy, ale za poslední dva týdny se u nás doma opravdu ochladilo a bez svetru, šátku, teplých ponožek a županu to nejde. Kdyby se člověk mohl zachumlat do postele a koukat na filmy, tak by se to snést dalo, ale sedět u počítače nad seminárkou je fakt za trest.
Bere mi to veškerou motivaci do domácího zvelebování, uklízení, pečení, vánočního dekorování a všeho vůbec. Snad už se v pondělí dočkáme a budeme mít opět teplo.

Asi mě pronásleduje smůla, ale ke všemu nám doma ještě došlo kafe. Jeff mi sice koupil ice kafe v krabičce (haha, jaka ironie, když jsem já celá taky "iced"), ale neodolala jsem a koupila si své první letošní vánoční kafe v Costě v tomhle roztomilém kelímku. To mi aspoň na chvilku spravilo náladu.


Tak třeba se ta "vánočka" dostaví sama. Možná až tenhle víkend udělám tu kupu úkolů, možná až nám v pondělí snad konečně zatopí, nebo možná příští sobotu na vánočních trzích v Drážďanech. Nebo se holt nedá nic dělat a budu na to muset vytáhnout svou nejsilnější zbraň - pustit si Love actually :).

Co vy a zima a vánoční nálada?

2 komentáře:

  1. Me prichazi vanocni nalada automaticky v nekolika etapach, nehlede na mnozstvi skoly a prace :D vanoce jsou pro me svaty a prednejsi nez vsechny povinnosti :D pustim si koledy, zapalim vonavy olejicky a ohreju si hruskovej dzus se skorici a k tomu jdu balit darky a je tooo :D

    OdpovědětVymazat
  2. Vánoční nálada na mě už přišla, dárky mám skoro všechny nakoupené a Love actually mám také v plánu, snad příští týden. A už se na ní strašně těším... :)

    OdpovědětVymazat