čtvrtek 18. prosince 2014

Vánoční Drážďany + nákup z Primarku a drogérie

Letos všichni čeští blogeři i neblogeři evidentně vyrazili na vánoční trhy do Drážďan. A asi tam vyrazili i v tu stejnou sobotu jako my, protože jinak si nedovedu vysvětlit tu šílenou zácpu na silnici, několikahodinové shánění parkovacího místa a ulice plné a hrozící ušlapáním. Bylo to trošku c-r-a-z-y. Ale! Přece jen to byly vánoční trhy, trochu to člověka naladilo, vypadl z Prahy a tak to přeci jenom bylo fajn. Sice taky nemuselo pršet, ale konec stížností.



Cvakla jsem pro vás pár fotek drážďanské architektury a vánoční atmosféry a na konci jsou fotky toho, co jsem si tam koupila. Ono totiž v tuhle dobu kupovat dárky ostatním lidem je moc mainstreemový.. :D





Punč (i když nealko) nemohl chybět. Jednak totiž nemusím víno a taky žádné teplé alkoholické nápoje. Takže na nějaký svařák, alko punč, grog a kdo ví co ještě, mě moc neužije.


A tady je pár věcí, co jsem ukořistila. Už v samotném obchoďáku na Prager Strasse bylo neskutečně narváno, ale v Primarku to už bylo docela o život. Doporučuju vám, jeďte někam jinam, nebo počkejte třeba půl roku než se toho ti Němci (a taky Češi, kterých tam bylo tak 50%) nabaží, protože to za tu tlačenici snad ani nestojí. Ale tak když už jsme tam byli, mamka se tam taky chtěla podívat, tak jsem se nechala ukecat no :D ale utahaná jsem pak byla jako kotě. 


Začneme drogérií. Byla jsem v dm i v drogérii  Müller a vzhledem k tomu, že příští týden asi nadělám svými nákupy škody dost, dala jsem si předsevzetí, že budu nakupovat jen to co u nás není.
Takže mám své oblíbené Herbal essences, Clearasil, Nejlepší tekuté linky od Maybelline, které nám u nás zrušili (grr), sadu mini laků od Essie- z těch mam fakt radost! Mint candy apple jsem si chystala koupit ve velkém, takže nech to tam v takhle výhodném balení.

Taky jsem vzala mini antiperspirant a mini tělové mléko "warm cinnamon nights" které mi učarovalo - zkrátka miluju miniaturky. Na zkoušku zkosený štětec na obočí ebelin a protože jsem si oblíbila kokosové soli Tetesept, přihodila jsem i tuhle vánoční limitku a nějakou místní čokoládovou, která božsky voní už přes pytlík.


V Primarku jsem si nevzala vůbec žádné oblečení, protože jsem na to neměla nervy, takže jsem se před zuřivým davem schovala za regály s doplňky. Dvě kabelky na párty či do divadla, jsou hezké, ale srdce mi to neutrhne, až se za pár měsíců rozpadnou, naušnice perličky, které s oblibou ztrácím, odlakovač v kelímku i v napuštěných tamponcích. Kryt na telefon, pinetky a set na manikúru s Marilyn Monroe. Jinak mám ještě asi čtvery punčochy a dvoje legíny, ty ani nemělo cenu fotit.


Měla jsem z toho všeho radost, bronzovou kabelku jsem už stihla vytáhnout na dva vánoční večírky a osvědčila se. 
Co vy, máte rádi Primark, nebo dáváte přednost kvalitě před kvantitou? Já jak kdy a u čeho. Někdy ale i levné značky dokáží překvapit. Koupila jsem si loni na podzim v Primarku jarně/podzimní kabát a pořád je fajn a na to že stál asi třicet liber vůbec nevypadá.. 

5 komentářů:

 1. V Primarku jsem nebyla, jsem docela ráda, že jsem tomu unikla a nakonec do Drážďan nejela. Asi tam zavítám v lednu nebo únoru. Moc se mi líbí kabelky a doplňky, které jsi pořídila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě počkej až po Vánocích. Možná by to bylo lepší tam jet přes týden, pokud máš možnost :) Děkuji za komentář!

   Vymazat
 2. Já jsem byla ve středu, takže žádné návaly nebyly, naštěstí. Kupovala jsem v zásadě jen to, co jsem si rozmyslela dopředu, protože jinak bych tam nechala snad poslední tří výplaty :D A pokud budu mít možnost, tak určitě vyrazím znovu, protože to stojí za to. Sortiment ani ceny se nedají vůbec porovnat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem toho tolik nekoupila, přece jen to neni tak levné v Nemecku aby se to vyplatilo skupovat ve velkém :)

   Vymazat