úterý 9. prosince 2014

Maskování

V dnešním příspěvku se budu trošku věnovat pleťovým maskám. Bezpochyby mohou mít na pleť blahodárné účinky, ale já se v nich moc nevyžívám, protože jsem netrpělivá a nebaví mě čekat celou dobu, co maska působí. Taky mi vadí, že si přes ní musím připlácnout brýle, protože bez nich nic nevidím, a taky si pak nesnáším obličej umývat v umyvadle, kdy mi voda nateče do rukávů a je to celý prostě na houby :D Je to se mnou ale složitý.


Takže masky jsem se naučila zásadně používat, když jsem ve vaně. Myslím, že to je dobré, protože člověk má rozšířené póry z teplé vody a páry a tak maska může krásně účinkovat. Masky, které používám, bych rozdělila na tři typy, od každého z nich mám tady (a v současnosti i vlastním pouze) tyto.

Čistící maska: Neem Mask od Himalaya Herbals
Čistící masku se snažím používat tak jednou za týden, především v období, kdy mám nějaký problém s pletí. S touhle konkrétně mám takový neurčitý vztah, pleť se po ní cítí vyčištěně, ale dlouhodobě jsem žádné výsledky v úbytku pupínků, nebo zlepšení pleti nezaznamenala. To na mě už efektivněji působí scrub na obličej od St. Ives. Stále svou ideální čistící masku tedy hledám, předtím jsem měla jílovou od Avonu a ta mi vyhovovala více. Máte na masky nějaké tipy? 

Hydratační maska: Avon planet spa Heavenly Hydratation
Hydratační masku používám v zimě, když mám pleť sušší, ale také paradoxně i když se mi tvoří pupínky, protože jsem přišla na to, že s dostatečnou hydratací se i tyto problémy rychleji řeší. Masky jsou asi věcí od Avonu, která mi jako jedna z mála od nich opravdu vyhovuje. Tahle je fajn, sice koukám po modré Glamglow, ale nejsem si jistá, že jsem připravena dát za masku tolik peněz.

Plátýnková maska: Vanedo, Beauty friends vypínací a hydratující granátovo-jablečná maska
Tenhle typ masky víceméně může mít jakoukoliv funkci, dala jsem ji ale do samostatné kategorie kvůli svému způsobu aplikace. Pytlíček obsahuje takovou látkovou masku na obličej, která je napuštěna samotnou účinnou tekutinou, určitě jste to všichni už viděli. Mně je upřímně v tomhle případě asi jedno, jaké má maska účinky, musím ale říct že tenhle typ mi absolutně nevyhovuje. Nejen, že člověk vypadá, jako že utekl z popáleninového centra, ale plátýnko je moc velké, na obličeji nesedí, je moc napuštěné, takže vám to všude teče.. Musíte si s tím lehnout a nic nedělat a na to já nemam čas :D Je mi to nepříjemný a už si nikdy takovouhle masku nekoupím. Tohle je moje čtvrtá a poslední.

Co vy a masky? Používáte je rády? Máte tip na nějakou dobrou čistící? Žádné komentáře:

Okomentovat