čtvrtek 6. listopadu 2014

Nejlepší dlouhotrvající matné rtěnky: Bourjois Rouge Edition Velvet

Tenhle článek je takovy můj rest posledních týdnů. Už tak dlouho plánuji konečně se tu podělit o svůj názor na mé nejoblíbenější dlouhotrvající matné rtěnky- Rouge edition Velvet od Bourjois. Ale aby to nebylo tak monotónní, prozradím, že dnes nebudu jen chválit.


Nejdříve jsem si pořídila zářivě růžový odstín Pink Pong 06, byla jsem z něj nadšená. Pak jsem si šla pro neutrální Nude-ist 07 a taky jsem z něj byla naprosto nadšená. Tak jsem ukořistila i Grand Cru 08, nafotila tyhle fotky a chystala se sepsat své chvalozpěvy.

Rtěnky nejsou zcela matné. Sametový finish je podle mě docela odpovídající. Rtěnky jsou tekuté, krémové, na rty se aplikátorem krásně dají nanést. Do několika minut zaschnou, zmatní a už se o ně nemusíte dalších xx hodin starat. Zvláště Nudeist je naprosto bezproblémový, nemusíte rtěnku přes den vůbec kontrolovat. Výraznější odstíny jako je Pink Pong samozřejmě potřebují trochu kontroly, ale pokud si vyloženě neutřete pusu do rukávu, vydrží všechno. Můžete pít, jíst, vše bez problému. Rtěnku je třeba opakovaně aplikovat pouze tak jednou v průběhu dne.


Zní to jako pohádka, tak kde je to negativum, které jsem na začátku zmínila? Negativum je v tom, že odstín Grand Cru má naprosto jinou konzistenci, než zbytek kolekce (což jsem po svém nešťastném zjištění v obchodě vyzkoušela). A to je zrada! Barva to je nádherná, na rty se ale pořádně nechytá, není krémová, flekatí a musíte si s ní pořádně pohrát a navrstvit ji, aby vytvořila celistvý povrch. To je dost na nic a proto bych tenhle krásný rudý odstín bohužel rozhodně nedoporučila.

Všechny ostatní ale ano, protože jsou na rtech příjemné a vydrží tak dlouho, že mě to nepřestává udivovat.Je to vidět i na swatchi na ruce, že ač jsem se červenou snažila navrstvit, její konzistence není tak hezká a sametová, jako růžová a nude. A přitom těmi jsem jen jednou čmárla.Stejně tak na rtech. Růžová a nude se nanášejí jednoduše, jedním namočením, jedním tahem. A s červenou jsem se tak trápila a přesto vypadá pořád flekatě a nesametově. 


No, mrzí mě to. Chtěla jsem napsat spoustu chvály, protože Pink Pong a Nudeist se staly jedny z nejoblíbenějších rtěnek z mé sbírky. Proč není tak perfektní i ta Grand Cru, když je to super tmavá barva na podzim? Ach jo.

14 komentářů:

 1. Tak ty prvni dve vypadaji uzasne, hlavne ta svetla :)
  Beauty of pink

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. můžu na 100% doporučit, ta Nudeist je perfektní! Až bude někde na Bourjois sleva, rozhodně se vyplatí :)

   Vymazat
 2. Pink Pong a Nudeist mi už měsíc leží v šuplíku, ale ještě jsem je nerozdělala :-) Musím se do nich vrhnout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakto?! To je barbarství, šup hned na ně :D nebudeš litovat :)

   Vymazat
 3. 07? Pane bože, to je TOP. :) Musím si ich okamžite zohnať. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jéé zrovna jsem dneska na tu červenou psala a recenzi a dělá mi to samé, co ta tvoje. Pro mě obrovské zklamání :((

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi jasné, že se ti asi nebude chtít investovat do dalších po tomhle zklamání, ale pokud jim chceš dát ještě jednu šanci, 07 Nude-ist je opravdu skvělá.
   Kdybych si jako první koupila Grand Cru tak jsem se jim bývala taky už jen vyhnula obloukem..

   Vymazat
 5. První dvě jsou naprosto luxusní. To je zvláštní, že ta Cru má jinou konzistenci. Koukala jsi na složení? Je u té červené něco jinak?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nekoukala, ale určitě je to dobrý nápad. Zkusím se doma podívat, případně online. Protože na obalu nic není a ta moje nebyla v krabičce, v čechách se prodává jen tak volně. Asi to bude něčím ve složení, škoda, škoda.

   Vymazat
 6. Mám Nude-ist a naprosto ji miluju :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já když jí mam položenou a barva se usadí, tak je i vidět, že už jí mam pěkný kus pryč a to mně se jen tak s něčím nestává :D

   Vymazat
 7. Já si koupila 01 a 08 a dokonce jsem šla 08 reklamovat. Na prodejně jsme je vyzkoušely s prodavačkou všechny a dělaly to všechny osmičky. Tak mi paní řekla, že mi to reklamuje, pokud je to opravdu chyba jejich produktů. Oběhala jsem skoro všechny parfumérie v Brně a výsledek byl takový, že to opravdu dělaly všechny testery, co jsem vyzkoušela. Prý to tak asi má být. Skoro jsem přemýšlela, že to otluču o hlavu zastoupení Bourjois v Čechách, jak jsem byla naštvaná, protože zrovna na tuhle barvu jsem se nesmírně těšila...
  Budu se muset podívat ještě po té 07, nějakou nude co vydrží, bych taky potřebovala :)

  OdpovědětVymazat
 8. Konečně recenze, která mi napověděla jestli alespoň jednu rtěnku objednat nebo ne :). Jdu do ní.

  OdpovědětVymazat