pondělí 17. listopadu 2014

17. listopadu

Ač tady většinu času klábosím o kosmetice, nákupech, nebo jídle, neznamená to, že tyhle věci jsou středobodem mého vesmíru. Na blog nepíšu mnoho článků, které mají nějaký hlubší význam. Vzhledem k tomu, že je tohle blog osobní, přišlo mi ale, že je na to teď ta správná chvíle.

Máme dneska 17. listopadu. Datum, které v naší historii je jedním z nejdůležitějších. Den, kdy máme vzpomínat na události minulé- jednak z roku 1939, ale především z roku 1989. Pád komunismu byl pro náš stát zásadním milníkem. Přes všechny tehdejší optimistické odhady se ale stále dosud dostáváme z naší komunistické minulosti.

Přesto nejsem pesimista, upřímně mi věčně si stěžující lidé lezou na nervy, myslím, že se máme velice dobře. Stačí pomyslet na hrozná období v minulosti, oproti kterým si nemáme vůbec na co stěžovat, stačí si uvědomit, že se máme lépe, než odhadem dvě třetiny zbytku světa. Máme být za co vděční.

To ale neznamená, že můžeme usnout na vavřínech a nebránit svá práva a svobody. O svobodu lidé budou muset stále bojovat, jinak se časem najde někdo, kdo nám z ní postupem času bude více a více ukrajovat. Jednou z hlavních svobod, kterých v současnosti díkybohu užíváme, je svoboda projevu.

Díky roku 1989 můžu teď svobodně jít na Národní třídu a dát červenou kartu panu prezidentovi, pokud, jakože ano, nesouhlasím s tím jak naší republiku reprezentuje. A nezastaví mě ani proti argument, že když ho většina zvolila, mám držet hubu a krok. To přeci neznamená, že si pět let bude dělat co chce a neponese za to zodpovědnost.

To byla moje chvilka politické agitace, vy ostatní si samozřejmě dělejte to co vám vaše srdce a svědomí říká. Já jsem jen chtěla říct, že jsem za listopad 89 vděčná.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/250716-listopad-1989-v-narodnim-muzeu-svou-vzpominkou-muze-prispet-kazdy/

2 komentáře:

 1. Ďakujem veľmi za takýto článok, veľmi si ma potešila. Články tohto typu sú pre mňa občas veľkým osviežením oproti tým dievčenským záležitostiam. Myslím si, že vyzerať dobre treba, ale preferujem mať aj niečo v hlave :) každopádne mám zo 17. novembra zmiešané pocity.
  Ak by ťa zaujalo, tak http://www.blogerky.cz/blogy/prispevek/92162.
  Nela :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já zase mockrát děkuji za milý komentář, který zase potěšil moc mě :)

   Vymazat