středa 24. září 2014

Proč mít radost, že tu máme podzim

Podzim je mým nejméně oblíbeným ročním obdobím. Zimu mám ráda pouze a jen tehdy, pokud se na ní můžu jenom koukat z okna a přitom být zachumlaná někde v teple. Nebo v průběhu lyžařského výletu na horách. Pokud by ale mělo být po mém, klidně by po zbytek roku mohlo být pětadvacet stupňů. Nemá ale cenu plakat nad rozlitým mlékem (létem) a nezbývá, než to brát pozitivně a i na tom podzimu si něco dobrého najít. Tohle je jen pár mých osobních tipů, proč že ten podzim není zas až tak marný.

1. Mám mnohem větší chuť trávit čas v kuchyni. Takže wouhou, přichází u nás sezóna pečených dobrot. Dýně co tě mám v lednici, třes se!

2. Make-up mi nesteče z obličeje, než dojdu ve vedru na tramvaj. Je ale pravda, že si ho možná ještě dřív stihnu setřít kapesníkem při své obvyklé celozimní rýmě. 

3. Ve Starbucks mají Pumpkin spice latté

4. Svěží vůně vystřídá vanilka a skořice

5. Konec špinavých chodidlům z žabek a sandálů. Kdo chodí v otevřených botách v létě po Praze, ví, že jako první věc po návratu domů, musíte jít po špičkách do koupelny a zaprášené nohy pořádně vydrbat. A to je opruz!

6. Blíží se Vánoce!

7. Lidi v dopravních prostředcích už tolik nepáchnou, ale bezdomovci ještě nedorazili.

8. Raději budu trávit čas v práci, než venku, alespoň se tam ohřeju. 

To je asi všechno co vymyslím. Kdybych měla vymýšlet negativa, bylo by jich asi více, o tom ale dnešní článek není. Hezký začátek podzimu! Co na něm máte rádi vy?

Kocour sice neví o čem mluví, poněvadž podzim ještě nezažil, ale už se těší až bude potají vylizovat ze zapomenutého talíře zbytky toho dýňového koláče. Mňáu!Žádné komentáře:

Okomentovat