pátek 15. srpna 2014

Italy is EATaly aneb fotky z dovči I.

Na přelomu července a srpna jsme se, čtyři kamarádky, vypravily na dovolenou do země, přes kterou jsem já sice několikrát projížděla, ale nikdy jsem tam vlastně moc nepobyla. A tou zemí byla Itálie.
Ve výhodné akci s wizzairem jsme koupily letenky 1+1 zdarma, takže se to vyplatilo. Po našem zážitku z letu do Londýna jsem se zařekla, že wizzair never again, ale takové akci, kdo by odolal. My ne. 
A tak jsme sbalily a letěly na jih Itálie, do města Bari.


Z Bari to bylo už jen asi čtyřicet minut vlakem do naší finální destinace- městečka Monopoli. Monopoli jsou hezké, historické, bez turistů a evidentně tam dovolenou jezdí trávit především Italové z jiných částí země. Anglicky se tam tedy moc nedomluvíte. Ale při znalosti pár italských slovíček to za pomocí rukou a nohou nějak půjde.

Ubytování jsme měly přes airbnb a byla to skvělá volba, měly jsme štěstí na skvělou hostitelku.


Jak asi víte, nejradši fotím momenty a hlavně jídlo, takže toho mám ve foťáku požehnaně. Proč se s vámi o fotky tedy nepodělit! Vybrala jsem jich něco přes dvacet a proto je rozdělím na dva díly, abych vás neunudila.Žily jsme si tam docela dobře. Naší hlavní stravou byla skvělá mozzarella, výborná rajčata, olivy, bazalka, prosciutto, pasta.. A taky gelato a frozen yoghurt :D 


Naše terasa, kde jsme snídaly, večeřely a večer popíjely víno.
Pizzu jsme si samozřejmě taky nemohly nechat ujít.


A posedávání na zahrádkách se skleničkou aperolu také ne :). Kde jste byli letos na dovolené vy? Nebo se teprve chystáte? 

Žádné komentáře:

Okomentovat