sobota 7. června 2014

Porovnání mých očních linek

Dneska bych vám, milé dámy, ráda ukázala porovnání mých černých očních linek. Každý to má s linkami jinak- někdo je nosí, někdo nenosí.. Já se řadím mezi ty, které na sobě černou linku mají skoro každý den. Samozřejmě mám doma i několik černých i barevných tužek na oči, dnes to ale bude o linkách tekutých a gelových.

Tohle je má skromná sbírka černých linek. Napadlo mě, že bych je vám představila a porovnala je.


Začnu s linkami gelovými. Tady jsem víceméně nováček, protože je používám cca měsíc.
Ty od MICA mám už delší dobu a jsou tak hrozné, že jsem kvůli nim usoudila, že gelové linky asi nebudou nic pro mě. Tyhle jsou hrozně tvrdé, špatně se nabírají, a vůbec nebarví!
Můj názor se ale změnil s koupí L'OREAL GEL INTENZA EYELINER. To je mi něco. Konzistence úžasně gelová, barva černočerná, super drží, bezva štěteček se kterým se pracuje skvěle i když s gelovkami  teprve začínáte. Akorát že se mi někdy obtisknou na víčko, pokud spěchám a nenechám je pořádně zaschnout. Mám ale hrozně převislá víčka, takže bych linky nevinila a myslím že ostatní tento problém ani mít nemusí. I přes tento malý detail sem z nich nadšená a pasuji je na můj objev roku 2014- tedy jeden z objevů :).

Dále tu jsou linky tekuté. Na těch jsem začínala a pořád jsou pro mě variantou po které sahám nejčastěji. Zleva:
MAYBELLINE LINER EXPRESS jsou moje asi nejoblíbenější linky vůbec. Mají skvělý aplikátor, kterým se musí krásná linka podařit úplně každému i kdyby nechtěl. Bohužel je u nás už pár let neprodávájí a tak je musím koupit vždy někde za hranicema, například v Německu nebo UK. Jedinou nevýhodnost je jejich ne moc veliká voděodolnost. To mi ale nijak nevadí, když už brečím, tak je mi už úplně jedno jak vypadám :D.
SEPHORA černé linky se stříbrnými třpytečkami mám už asi počtvrté. Linka s nimi vypadá méně tvrdá než s linkami černočernými. To mi sice starost nedělá, ale k některému líčení se tyto hodí podle mě lépe než linky černé. 
DERMACOL PRECISE BLACK ve fixe jsou pro mě naopak úplný propadák. Hrot fixy je moc tvrdý a špatně se mi s ním pracuje - hlavně na levém oku, protože hrot nemůžu na víčko tak položit jako na víčko pravé. Rozumějte, mám tam ruku obráceně. Obtiskávají se mi fest na víčko a někdy fixa barví dost špatně.. No, tohle není nic pro mě, tohle je mé několikáté zklamání s fixou, asi už jim přestanu dávat další šance.

Jinak takové ty klasické štětečkové aplikátory byste u mě hledali marně, s těmi to já vůbec neumím. Štěteček se mi vždy zasekne o nerovnoměrnou linii řas a celý se otočí a plácne sebou na víčko kolmo k řasám :D za mě teda ne-e.


A tady jsou všechny v akci. Udělala jsem s nimi test pod proudem vody na 10 vteřin. Jak vidíte na druhém obrázku, vodu vydržely všechny.Pak jsem ale přejela prsty a pokusila se linky rozmazat. Můžete vidět, že mé oblíbené Sephora a Maybelline na tom nejsou úplně dobře. Pro mě ale voděodolnost není směrodatná a při normálním nošení se mi neroztékají a tak mi to nevadí. Naopak L'oreal gelovky drží jak přibité, stejně tak i Dermacol. Ten je pro mě ale stejně i tak bla-ah.


A tady po zašmrdlání tampónkem s micelárkou. L'oreal stále absolutně vítězí.


Tak já doufám, že tento článek byl pro vás nějak přínosný, nebo vás aspoň bavil. Chystám se takhle v brzké době probrat i jiné části mé make up sbírky. Zatím papá příště :)

2 komentáře:

  1. Ty loreal se mi taky často obtisknou na víčko, ale jenom když linku udělám tlustší. Jinak jsou božský!! Dík za jejich doporučení. Naopak já ráda u tekutych používám štěteček. Jde s ním totiž podle mě udělat mnohem tenčí linka, chce to jenom trochu cviku :)

    OdpovědětVymazat
  2. Já cvičila fakt dlouho :D věř mi. Štěteček mi nesedí. Hlavne nikdy nechci linku uplne tenkou to mě nebaví :)

    OdpovědětVymazat