sobota 28. června 2014

Mé nejoblíbenější aplikace do iPadu

Tenhle článek jsem se chystala napsat už snad rok, ale nikdy se k tomu nedostala. A teď nějak uzrála doba a já se rozhodla, že se s vámi podělím o své nejoblíbenější aplikace do tabletu, které já mám ve svém iPadu. Jinak iPad mám dvojku, snad i tu kapacitně nejmenší, šestnácti GB verzi. Rozhodně mi to ale stačí a jsem s ním obecně moc spokojená. Protože mám počítač už dost starý a bez nabíječky nedá ani deset minut, většinu mého online času trávím právě na ipadu.
Vynechám aplikace tipů facebook, instagram a podobně, protože to používá skoro každý a tudíž o tom psát nemá vůbec cenu.

Na ipadu za pomocí aplikace Blogger píšu články na blog a přidávám fotky. Aplikaci ráda využívám od té doby co se dá ovlivnit pořadí nahraných fotek a co mezi ně můžete i vkládat text, což ještě před dvěma lety nebylo a byl to pěkný vopruz. Pamatuji si, že jsem musela mít vždy jen text a pak jen fotky, pokud jsem se ještě za dob aupairování nedostala přes den k počítači.


Další aplikací, která je fajn, ale tak často ji nevyužívám, je Over. Pomocí over můžete vkládat do obrázků písmo různých fontů. Je to fajn, ale k většině mých fotek se taková preciznost nehodí. Jinak jediná věc co mě u tohoto štve, je, že u většiny fontů nejde použít interpunkci nad písmeny, protože se pak ono písmeno napíše v klasickém fontu a né v tom vámi vybraném hezkém. A to potom vypadá ošklivě, takže jedinou možností je psát anglicky, nebo česky bez háčků a čárek.


Pinterest miluju. Hlavně když se nudím. To se mi ale posledních pár měsíců nestalo, takže můj profil dost upadá. Jinak to asi všichni znáte. Je to super místo, kde najdete cokoliv aha můžete si to připíchnout na "nástěnku". Já to shledávám nejlepším pro různé DIY projekty, nápady na aktivity s dětmi, recepty... Také si tam ale můžete prohlížet auta nebo třeba módní inspiraci.


Time hop je naprosto skvělá srandička a je to první, co otevřu, když vezmu ráno do ruky iPad nebo mobil. Propojíte ho se svým účtem na Facebooku, Instagramu, fotostreamem atd. A on vám pak ukáže, co jste dělali před rokem, před dvěma, třema.. Je to sranda, dostat plnou palbu statusů na Facebooku z před pěti lety. Někdy je mi fakt stydno :D No a jako poslední tu mám dvě aplikace, které mi usnadňují studentský život.

Goodnotes jsou skvělé na čtení a podtrhávání si poznámek, do textu si můžete vpisovat a zvýrazňovat tak jako byste to dělali na klasickém papíře. A nemusíte tisknout tuny papírů.A poslední je InClass, ten moc nepoužívám, protože, in the class moc nebejvám :D ale když už, je to vlastně blok na poznámky, kde se vám poznámky dělí podle předmětů dle rozvrhu a kde si můžete i třeba nahrát přednášku a vyfotit schéma z tabule. Je to fajn vychytávka a rozhodně stojí za vyzkoušení.
Dejte mi vědět, jestli něco z výše uvedeného taky náhodou nepoužíváte a jinak si užijte víkend! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat