sobota 1. března 2014

Porovnání olejíčků na vlasy

Námět na tento článek tu mám už něco přes rok, nevím jak je to možné, ale nikdy jsem se k vyfocení a zhodnocení vlasových olejíčků nedostala.. No a protože teď nevím co by, tak jsem sáhla do starých rezerv a přináším přehled svých variant péče o vlasové konečky. Je toho dost. Nekupuju další, musím spotřebovat to co tady mám. Nebude to úplně fundovaná recenze, spíš takový můj pocit, je jasné, že co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat někomu jinému a naopak.

Začněme zleva:

Avon Advance Techniques Moroccan oil je velice dostupná alternativa, suché konečky opravdu promastí, vlasům dodá lesk a krásně voní. Na druhou stranu nemám pocit, že by vlasy nějak dlouhodobě vyživoval, nebo přiváděl zpět k životu.

Back to Nature Silk serum drops jsem koupila v USA, je to taková levnější náhrada Biosilku, řekla bych že funguje skoro stejně dobře. Také krásně voní, to vlastně tyhle produkty na vlasy skoro všechny. Dá se používat i na tělo. Kdyby byl někde dostupný, rozhodně doporučuji vyzkoušet.Organix značka je mi moc sympatická, tenhle Brazilian keratin therapy serum voní opravdu nádherně až omamně. Obsahuje keratin, vlasy opravdu vyrovnává a hydratuje. Vadí mi aplikace, v lahvičce je jen dírka a produkt je opravdu tekutý, tudíž nejde pořádně vytlačit jen troška, olej dál teče ven a vy máte celou lahvičku mastnou. Musí se dávat jen na mokré vlasy, suché hrozně umastí a slepí. Vlasy po něm krásně voní, že by to byl ale nějaký regenerační zázrak, to bych neřekla.

Dále máme legendární Biosilk Silk therapy. Nevím jestli to je jen placebo efekt, ale mně vyhovuje opravdu nejvíce, nádherně mi voní, vlasy po něm mám naprosto boží, krásně jemné, nezacuchané, zdravě vypadající. Nestěžuji si na nic.

Dále tu mám Dove, ten jsem si podle mě koupila jako první.. není to olej, spíš sérum. Než jsem poznala Biosilk, byla jsem z něj nadšená. Teď mi klíďo stačí. Když jsem ale měla delší vlasy s opravdu zničenými konečky, neměl šanci. Voní teda taky hezky.

Další Organix - Moroccan argan oil.. mno, tenhle olej skoro nepoužívám. Asi hlavně proto, že mě neskutečně štve způsob aplikace. Rozprašovač na olej? Kdo to kdy viděl? Když si chci olej nastříkat do salátu, tak super.. ale na vlasy, kdy se na sto procent půlka dávky ocitne jinde než ve vlasech.. to není úplně chytrý. Na podlaze v koupelně je to tak akorát na rozbití si huby s prominutím :D. Ozkoušeno na sobě. Olej a podlaha, nene. Takže ho asi budu muset někam přelít. Tak nerada ho používám že vlastně ani pořádně nevím jestli je dobrý nebo špatný.


No a nakonec Aussie hair insurance.. Je to takový krém na konečky. řekla bych tak nějak- bleh, mít ho nemusím. Když se dá až na polosuché nebo nedej bože suché vlasy, šíleně je slepí k sobě.. Není mi moc sympatický, nemám pocit, že by vlasy hydratoval, nedoporučovala bych ho. 

Shrnula bych takto.. Avon a Dove je dostupný příjemný olejíček, Organix musí vychytat obaly, Biosilk a Back to Nature Silk jsou moje nejoblíbenější a Aussie je docela na nic, takže vám nemusí být líto, že se stylingové přípravky u této značky neprodávají :)

Žádné komentáře:

Okomentovat