středa 22. ledna 2014

RECENZE: Bourjois tvářenka - Tomette/terracotta

S Bourjois tvářenkami se poslední dobou na blozích roztrhl pytel. Možná proto, že tahle legendární firma loni slavila 150 let od svého založení a vydala u této příležitosti limitované edice. Z tohoto humbuku jsem moc velkou radost neměla, protože jsem sama jednu recenzi připravovala. Každopádně teď už to docela utichlo, tak mě snad neukamenujete za to, že vám ukážu tu svojí. Tenhle odstín  jsem mimochodem u nikoho jiného zatím neviděla.

Tyhle tvářenky jsou opravdu profláklé, skoro každý jednu má doma. Já jsem byla ale donedávna výjimkou. Pořídila jsem si tuhle jako první exemplář někdy v listopadu minulého roku. Už asi rok jsem hledala nějakou tvářenku, která by byla perfektním odstínem pro mojí celkem tmavou pleť se žlutým podtónem. Růžové tvářenky mi přes rok nesluší, protože jsem víceméně dost opálená a vypadá to na mě moc lacině. V zimě je to ale jiná. Nejvíce jsem si teď znovuoblíbila Bella Mambu od Benefitu.Vraťmě se ale k Burjois. Už dlouho jsem jejich tvářenku chtěla koupit, ale vždycky mě odradilo špatné světlo v obchodech, naprosto nelogicky umístěné testery s plastovým víčkem, pod které se vůbec nedá dostat, protože se otevřou jen do jakýchsi 45 stupňů :D. To mě vždycky tak rozčílilo, že jsem se na to vykašlala. A taky mě štvalo to, že bez štětečku jsem v testeru trochu zašmrdlala prstem a tím jsem nic moc nezjistila... Až jednou jsem narazila na milou slečnu v Sephoře na Flóře, která pro mě vzoreček vydloubla ven nožem a štětcem mi tvářenku pěkně nanesla. No a to už jsem byla přesvědčená, že se mi tenhle odstín moc líbí. Mám ráda tvářenky do oranžovo-hněda a tohle je super barva, která mi bude slušet především přes léto až budu více opálená.


Musím říct, že se mi líbí ťutínek roztomilý balení a zavírání na magnet, při jehož otvírání si nezničíte nehty. Tvářenku nechávám doma a tak mi nevadí, že by se mohla třeba někde v taštičce otevřít. Štěteček je (prý) i docela použitelný, ale mě nevyhovuje, takže ho mám spíš tak na ozdobu, stejně jako štětečky od tvářenek z Benefitu. V balení je i zrcátko, který by na cestování mohlo být docela praktický, protože víčko jde vyklopit až úplně "dolů", snad chápete, jak to myslím.


Tvářenka je zapečená, to ani netřeba opakovat, tím jsou tyto tvářenky proslulé. Tím pádem není tak lehké to s ní přehnat, ale zase musím štětcem trošku rejdit a trochu vrstvit, aby jsem dosáhla nějaké intenzity. Musím říct, že se mi  více líbí pigmentace Benefitu, kde stačí štětcem jednou ťupnout a máte krásnou barvičku. Na druhou stranu Bourjois mi jinak vyhovuje a stojí třetinu ceny, takže si tím štětcem radši trochu zarejdim, že jo :D.

Výdrž má dobrou, bohužel já mám pocit, že mi nikdy žádná tvářenka celý den nevydrží v původním stavu. Ale možná si jen moc sahám na obličej, nebo tak. Ale jinak to je rozhodně lepší než průměr, s drogérkovými tvářenkami se nedá srovnávat. Nemám nic proti drogérkovým produktům, ale co se tvářenek týče, nikdy jsem tam nenašla žádnou, která by mi vyhovovala.


Tak abych to shrnula- úplně na zadek jsem se neposadila, ale jsem víceméně spokojená. Sice jsem se ujistila, že mám raději nezapečené produkty, ale myslím, že se i z téhle tvářenky budu těšit dlouhou dobu. Protože je prý absolutně nevypotřebovatelná, tak to potěš.. Pro mě je nevypotřebovatelný skoro všechno, protože ráda věci střídám a dekorativku nikdy nedopotřebuju. Tak třeba jí po mě někdo zdědí, protože tak to prý kdysi dávno s původními Burjois tvářenkami fungovalo, dědily se z generace na generaci. 

Jinak ale můj lov na dokonalou tvářenku pokračuje. To mi ale vůbec nevadí, znáte mě :)

2 komentáře:

 1. mne sa bohuzial rychlo minula, ale inak farbu ma uzasnu!

  Posledne dva dni Nobilis Tilia giveaway, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/01/novorocna-nobilis-tilia-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně?? Všichni říkají, že je bezedná.. Vidíš to. :)

   Vymazat