úterý 3. prosince 2013

Pečení a má dýňová úchylka

Poslední dobou jsem se hodně dala do pečení. Vždycky mě to bavilo, ale až loni v USA jsem v tom našla větší zalíbení. Upřímně asi proto, že mi tam moje výtvory všichni chválili a čučeli, že umím udělat něco, co není z pytlíku :).

A od té doby co mám vlastní kuchyň, mně to baví ještě víc. 
Tady mám pár fotek, které jsem vyfotila- většinou zapatlanýma, umoučněnýma rukama:

Miluju cookies. Ale prostě to není ono, když použijete naší čokoládu rozdrobenou na kousky.
Proto jsem musela poprosit Jeffa aby mi přivezl chocolate chips na cookies. A až pak jsem se do toho pustila. Mňam mňam. Nejlepším úlovkem za poslední dobu je určitě tahle silikonová pečící podložka, kterou jsem si koupila v ikei. Je ohromně praktická, protože nerada válím těsto přímo na kuchyňské desce. Tak nějak mám pocit, že nikdy nemůže být dostatečně čistá, abych na ní chtěla vyklopíme těsto. 
Dalším důvodem, proč je podložka tak úžasná, je, že jsou na ní předkreslené tvary, které můžete třeba sledovat polevou a vytvořit si krásné ozdoby. Třeba ty vločky se chystám udělat na vrch cupcaků, myslím, že to bude vypadat moc krásně. 


Banana bread je mojí stálicí, kterou péči snad nejčastěji a i Jeff ho má asi nejradši. Už jsem sem asi před rokem dávala recept, najít ho můžete tady.


A teď še dostáváme k mé posedlosti vším dýňovým.. Zkrátka co je pumpkin spice a nebo podobně, by se přede mnou mělo třást, protože to v mé přítomnosti dlouho nevydrží :D 
Pekla jsem pumpkin pie podle receptu, který jsem našla na této stránce.
Je to jeden z mála, který používá opravdovou dýní a ne dýňové pyré v plechové, tolik oblíbené v USA.
Byla jsem z toho nadšená, korpus mi vyšel bohužel trochu tvrdší, ale jinak musím říct, že mi to připomnělo Thanksgiving a celou tu holiday atmosféru z loňského roku. 


Žila jsem v domnění, že ona dýně v plechovce je u nás nesehnatelná a že se vždy budu muset dělat s dýňovým pyré, než se dostanu k pečení. Ono ale ne! :) v Candy storu jí mají. Za 60 korun sice není nejlevnější, ale vystačí na jeden koláč, jedny dýňové sušenky nebo cokoliv si zamanete.


To bych to nebyla já, kdybych ještě nepříhodila tenhle coffee creamer :) a protože je sypký, vydrží mi určitě nějakou dobu a budu si moct vychutnávat dýňový kafíčko doma, kdykoliv si zamanu :).

Co vy a dýně? Určitě není pro každého, já jí ale přišla na chuť :)
Jinak já mám pro vás napříště připravený recept, tak se můžete těšit!

5 komentářů:

 1. okamzite letim v CPH do Candy storu pro pumpkin spice :))))

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem hledala nahradu chocolate chips protoze krajena cokoska neni ono a nakonec jsem nasla v makru. Nejsou to primo chips, ale je to pytlik na rozehrati ve kterym jsou prave takovy lupinky ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je skvělý, děkuju moc za radu!! :)

   Vymazat
 3. ve sklizeno jsem chocolate chips myslim videla:)

  OdpovědětVymazat