pondělí 2. září 2013

Ooh.. vůně!

Na voňavky to mě užije. Nejradši bych pořád něčím krásně voněla a mrzí mě, že po nějaké době používání určitého parfému vůni už ani nevnímáte. Taky by mě zajímalo, jak to dělají ty dámy, ze kterých se neustále line odér parfému. Příjde mi, že toho není možno docílit, aniž byste na sebe vylily půlku lahvičky.. Asi nepoužívám ty správně silné parfémy.. 

Taky přes den hodně zapomínám znovu se navonět, takže to většinou zůstane u toho, že se navoním jen ráno a večer už není po vůni ani vidu ani čichu :).
No, ale tak jsem se rozhodla, představit vám tu svůj aktuální arzenál. Vůní nemám moc, ani je tolik nestřídám, většinou mám období kdy používám výhradně jednu a poté zase druhou. Líbí se mi představa, že bych měla jakýsi signature scent, prostě parfém, který by mi tak sedl a tak mě vystihoval, že bych používala jen jej. I když nevím, jestli by mě to neunudilo..Zamilovala jsem se do všeho od Victoria's secret, jejich body spreje nevyjímaje. Je jasné, že jejich vůně nevydrží celý den, ale jen omezenou dobu, přece jen je to pouho pouhý body sprej. Škálu vůní ale mají neuvěřitelnou, každý si určitě přijde na své. Obecně to jsou lehčí, květinové, nebo trochu sladké vůně, ale myslím, že vybrat si člověk dovede. 
já jsem pořídila tyto dvě- Mango temptation a Midnight dare, oboje jsou docela do sladka a mango je prostě mango.. to můžu ve všem :)
Co se flakónků týče, kdo by v ikei odolal, že ano? Tohle je úplně ideální na přelití do flakónku, je toho asi 300 mililitrů, takže s tím člověk nemusí být tak šetřivý a opatrný jako u klasických a dražších parfémů. Jinak cena jednoho spreje se pohybuje tak kolem 12 dolarů bez slevy, často mívají ale i různé slevy typu 2+1 zdarma a podobně.

Body sprejů mám tedy ještě několik, voňavek taky.. Ale dnes jsem vám chtěla představit jen ty nejoblíbenější a mnou nejpoužívanější. 

Před tím, než jsem začala tenhle článek psát, vyhledala jsem si charakteristiku těchto vůni, abych vám je mohla popsat. Každopádně jsem byla sama překvapená, po čem, že to vlastně voním :D 

Začnu asi u vůně Replay, která je mou stálicí. Používám jí od roku 2008, kdy vyšla do prodeje a měla jsem už asi čtyři flakonky, pokaždé jinou velikost, někdy toaletku, někdy parfém. A musím říct, že pokud bych měla mít jen jednu vůni, byla by to tahle. Bohužel už není moc míst, kde jí stále prodávají, takže se začínám bát, že jí přestanou vyrábět. Doufám že ne, protože mi dokonale vyhovuje a nedám na ní dopustit. Jako každá vůně se skládá z hlavy, srdce a základu. A jak toto definuje tetička Wikipedie?

 • Hlava (vysoké tóny) je to první, co je po aplikaci ucítěno. Právě hlava parfému utváří první dojem a proto je na ni kladen velký důraz. Doba trvání hlavy se pohybuje okolo 15 minut, ale může to být také pouhých pár sekund.
 • Srdce (střední tóny) začínají naplno vynikat po odeznění hlavy. Voní několik hodin (2–3 hodiny).
 • Základ (nízké tóny), jsou ty látky parfému, které prchají velmi pozvolna. Doba trvání bývá několik hodin (3–4 hodiny), avšak nejsou výjimkou parfémy působící desítky hodin.

No, s tou vydrží to není u žádné mé toaletky tak slavné.. Ale ani, když jsem měla parfém, nepřišlo mi to o moc jiné. Každopádně, zpátky k Replay. Vůně se skládá z:
Hlava: zelené jablko, citrusy
Srdce: Švestka 
Základ: fazole Tonka

No, podle popisu bych si představila něco úplne jiného. Nevoní mi citrusově, ani jako jablko.. Těžko říct. Voní ale jednoznačně krásně. Ne moc sladce. Dospěle.

Další je Love Fury od Nine West. Ani nevím, jestli se tu prodávala, vybrala jsem ji v USA. Dostala jsem ji i s kabelkou a tělovým mlékem, které jsem si tak dlouho šetřila, až si uvědomuji že ho vlastně vůbec nepoužívám. No to je chyba! Musím začít, nechci aby se zkazilo, to by mě pěkně mrzelo. 
O této koupi jsem psala v jednom z mých prvních postů z USA- tady..
Složení této vůně:
Hlava: růže, mimóza, červené bobule :D (berries prostě), mandarinka
Srdce: Jasmin, santalové dřevo
Základ: iris, dřevité tóny, jantar, pižmo

Asi si to nedokážu podle popisu vůbec představit. Ale ve skutečnosti mi voní, akorát myslím, že je docela nezvyklá a nebude pro každého.

No a do třetice Fame od Lady Gaga, kterou jsem dostala od Jeffa k Vánocům. Nemusím Lady Gaga, ani žádné celebritní vůně.. Tuhle ale fakt miluju. Zkuste jí někdy až budete v parfumérce a možná taky budete překvapený jako já :).
Hlava: rulík zlomocný (??!), orchidej
Srdce: jasmín, med, meruňka
Základ: orchidej, šafrán, meruňka, jasmín, med, kadidlo

Tohle podle mě docela odpovídá.. Sice nevím jak si představit vůni rulíku, ale orchidej tam cítím. 

Abych to shrnula, musím říct, že co mě na první pohled, je pěkný flakonek.. Sice to tak nevypadá, protože tyhle jsou docela jednoduché, ale určitě zkouším vonavky podle toho jak mě zaujme obal. 
Na konec bych ještě dodala, že na příště toužím po Miss Dior a také po Under my spell Noelle od Benefitu :). 

Jaké jsou vaše nejoblíbenější parfémy? docela by mě to zajímalo :)


2 komentáře:

 1. Kamarádka měla body spray z Victorie a voněla s nim na sto honů, až moc :D fakt vydržel celej den, až mi to vadilo když jsem s ní seděla :D jinak já konečně našla svojí vůni a nikdy bych si snad už nekoupila jinou :D Moschino - Hippy Fizz
  http://recenzieparfemov.sk/wp-content/uploads/2011/09/moschino_hippy_fizz.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to vypadá moc pěkně, musíš mi dát někdy čuchnout :)
   Každopádně s tou viktorkou jsi mě překvapila.. je teda možný že svoji vůni po chvilce už nevnímám, ale někoho jiného jo..

   Vymazat