čtvrtek 22. srpna 2013

Náhodné fotky VII.

Už je to zase tady, zase se mi nahromadilo spoustu fotek, které mám s vámi nutkavou potřebu sdílet.
Jak tak na to tady koukám, musím konstatovat, že se mé náhodné fotky točí víceméně jenom kolem jídla.. No jo no, přiznávám se bez mučení, jsem jedna z tich otravných maniaků, co v restauraci začne cvakat fotečky, hned jak číšník zajde za roh. Ale jen aby mě nedejbože neviděl! Chci přece aby to vypadalo, že jsem na úrovni a v krásných restauracích jím každý den a tohle nemám zapotřebí. :D 
No, ale zaprvé to tak bohužel není a zadruhé- když to jídlo je tak fotogenický! :)

Tak tohleto je Pho z NEB.O. Tak schválně- dává vám tahle věta nějaký smysl? :D
Tuhle dobrotu jsem měla poprvé, ale určitě ne naposled. 


Mňam mňam, maliny a třešně, to je moje. Kdyby se člověk mohl celý rok cpát jenom tímhle ovocem (společně s jahodami, melounem a borůvkami), kdo by potom potřeboval sladkosti? 
Škoda ale, že cena malin v Praze se ani v létě nepohybuje níže, než pod 39 korun a od podzimu do jara, škoda mluvit.


Asi před dvěma týdny jsme se s Jeffem rozhodli, že potřebujeme jet na Kryštofy. Sice jsme si teda vybrali Hrady, které byly asi nejdále od Prahy, konkrétně ve Veveří u Brna, ale co už. Koncert Kryštofů byl jako vždycky skvělý, pořád je to moje nejoblíbenější česká mainstreamová kapela.


Haha, každý pes jiná ves - outfit z festivalu. Vyjela jsem si frajerka v šatičkách, zvyklá z Prahy, že i v noci je ve městě teplo. A prdlajs, zalezlo sluníčko a byla kosa neskutečná. Naštěstí měl Jeff ještě košili přes triko, takže tu jsem mu hned uzmula. Potom jsem teda ještě vytáhla z útrob své bezedné kabelky legíny a svetr, stejně jsem pak ale klepala kosu. (Když bych si měla vybrat jednu věc z Harryho Pottera, kterou bych fakt chtěla, byla by to Hermiony bezedná kabelka. Teda hned po hůlce..)
Zpět ale k festivalu. Aspoň, že jsme pak domu jeli autem, kde jsme si zatopili. Přijeli jsme zpátky ve 2:30, nadopovaná redbullem zvládnu všechno! 
- zvláště si povšimněte esteticky rozhozených odpadků v okolí!


Toto je gurmánská fotka z posezení s kamarádkou na terase. Aneb, mějte doma vždycky žlutý meloun a parmskou šunku, kdyby se vám náhodou potřeboval někdo přijít akutně svěřit a vyplakat- gurmánskáé pohoštění z vás udělá skvělou hostitelku :D. Skautské heslo"Buď připraven!" v praxi ;).


Minulý týden jsme se opět s Jeffem byli projít na Pražském hradě. Takovou nádhera má člověk přímo před nosem ale jak často se tam doopravdy vydá? I pro mě, pražačku každým coulem, je to vždycky znovu nový zážitek :)


Je tam taky krásný nový Starbucks. Zespodu prosklený s nádhernou vyhlídkou. 


To jsem se dozvěděla v USA, že nám závidí ty naše všudypřítomné červené střechy.. To bude asi výhradně evropská věc. Žádné jiné město takhle nevypadá. Asi jen Paříž a Vídeň, podle toho, co jsem já zatím navštívila. To je moje nejoblíbenější- mám rada dovolené u moře, ale nejradši mám návštěvy ostatních hlavních měst. Trochu skouknout cizí kulturu a život, to je k nezaplacení. 

Proto se ted nemůžu dočkat následujícího měsíce. Už dneska jedu na čtyři dny do Berlína a v září, o dva týdny později, zase do Londýna. Dvě velká města, která jsem dosud jeste nenavštívila, ale vždycky jsem chtěla. 


Také máte rádi Kávovarnu v pasáži u Lucerny? Ledové kávy a horké čokolády s různými prichutěmi, to nikdy nezklame.


No a tohleto srdíčko jsem dostala od muže jako pozdní dárek k narozeninám. :) moc hezký, ne moc barevné, protože nechci hýřit všemi barvami, prostě tak akorát.


No a pro dnešek poslední- výborný hummus z Marks & Spencera. Troufne si říct, ze uz jsem hummusů vyzkoušela docela dost, jak v USA, tak tady- ale nikdy nenarazím na dva, které by byly chuťově stejné. 
Každopádně, tenhle je jeden z mých nejoblíbenějších. Už se nemůžu dočkat, az prozkoumám celý M&S sortiment v Londýně!

Zatímco toto čtete, ja jsem někde v autobuse cestou do Berlína. Tak vám potom všechno ukážu! :)2 komentáře: