neděle 25. srpna 2013

Berlintrip- procházka ulicemi

Pro tento článek jsem nafotila několik fotek Berlínských pamětihodností, které jsme stihli za ty čtyři dny shlédnout. Bylo toho opravdu hodně, ale i když je Berlín veliké město, myslím, že jsme na ochutnávku stihli tak akorát.

Byla to fakt super dovča, sice nemám pocit odpočatosti- nohy mě už dlouho nebolely, jako teď, po celých dnech chození. Ale stálo to za to. Děkuju moc všem, kdo mi dávali pred odjezdem rady kam zajít, moc mi to pomohlo.

Tak už se vrhneme na fotky:
Překvapilo mě, že obchody na hlavní nákupní třídě mají výlohy takhle uprostřed chodníku.


KaDeWe- starý obchodní dům plný těch nejluxusnějších značek.Reichstag, sídlo parlamentu. Člověk tam na prohlídku musí byt objednán přes internet více jak týden předem. To jsme byli a proto jsme se mohli jít podivat náhodu do skleněné kupole, která byla ke staré budově přistavěna po rekonstrukci. 


Kupole zevnitř mi připomíná centrální mozek z Já, Robot filmu :D něco ze science říct ion prostě, že jo?


Brandenburská brána, symbol Německa!


Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít památník padlých Židů za druhé světové války. Byli jsme i v muzeu u památníku, a to byla docela síla. Člověk to slyšel už stokrát, ale vždycky to mnou nějak tak pohne, když znovu vidím, jaké hrůzy se v té době děly. 
Postdamer platz a Sony center. Sony center je vlastně takové zastřešené náměstí s fontánou, restauracemi, kinem a kancelářemi společnosti Sony. 


Check point Charlie- hraniční přechod mezi bývalým východním a západním sektorem Berlína.Berliner Dom. Velkolepý, krásný, veliký. Musím říct, že co se mi líbilo nejvíc, bylo asi prolínání staré historické architektury s novými moderními budovami. Ve většině případů je to vyřešeno tak nějak elegantně a přirozeně, že člověka ani nenapadne, že by se to k sobě nehodilo. 

Nechci vás nudit nějakými historickými fakty, abych ukázala co jsem se po přečtení několikera průvodců přiučila.. Spíš jenom, pokud tyhle fotky vnutknou někomu nápad, jet do Berlína na výlet, bude to jedině dobře, protože je tam toho spoustu k vidění.

2 komentáře: