sobota 24. srpna 2013

Berlintrip- čast první

Jak jsem se už zmínila v předchozím příspěvku, vypravili jsme se s mužem na čtyři dny do Německa, do Berlína. Jsem ostuda, ještě jsem tu nikdy nebyla. Tak ale teď to napravuju.

Moc ráda plánuje výlety, asi jsem to zdědila po tátovi, ktery před každou rodinnou výpravou vysedával celé noci nad mapou :). Takže jsem nám to taky pěkně naplánovala. Vy, kdo jste tu byli, víte, jaký tady mají šílený systém hromadné dopravy, Berlín je obří, proto má taky spoustu linek metra, busů.. Vůbec to nechápu. 


Dojeli jsme sem se Student Agency, myslím, že to bylo pohodlnější a asi i levnější, nez kdybychom jeli autem. Necelých pět hodin uteklo jako voda, podívala jsem se na vsechny díly přátel, které měli v autobuse v databázi a byla jsem spokojená. Takže to rozhodně můžu jen doporučit. 

Jsme ubytováni kousíček od Kurfurstendam, největší nákupní třídy. To může znít jako super destinace, ale jsou tam spíš high end obchody, takže já si tam teď zrovna nic nenakoupím. Snažím se jet trošku na úsporným režimu, protože mě v blízké budoucnosti čeká hodně výdajů.

 Hotel jsme vybrali předem přes internet, aniž by nám ho někdo doporučil. Musím ale říct, ze jsem velice příjemně překvapená, hotelový pokoj se mi moc líbí, takže mám opravdu radost že jsme vybrali právě tenhle. Kdybyste se někdo chystal do Berlína, hotel se jmenuje Adagio a fakt je to tu fajn. :)No a my teď máme ještě dva dny na objevování krás Berlína, je to moje první letošní dovolená někde za hranicema, takže si to náležitě užívám :) 
hezký víkend! :)

2 komentáře: