pondělí 22. července 2013

Můj PANDORA náramek

Není to žádná novinka, svým náramkem jsem se tu chlubila už několikrát. Už přes rok to je můj nejoblíbenější šperk a jediný, který vůbec nesundavám ani s ničím nestřídám. Zároveň je to taky nejdražší šperk který vlastním, protože většinu mé výbavy tvoří bižuterie. Už jsem několikrát říkala, že upřednostňuju kvantitu před kvalitou a v tomhle ohledu to platí dvojnásob.


Třeba u náušnic mám raději veliký výběr levných věcí- a ještě lépe, když tyto věci vypadají dražší než jsou :D
Tentokrát jsem se ale rozhodla investovat do něčeho trochu drazšího, co mi vydrží a co se může stát mým každodenním doplňkem. Na náramky jsem nikdy moc nebyla, spíš jsem blázen do náušnic a trochu i do náhrdelníků.

Musím ale říct, že to je samotný koncept šperků, který mě na Pandoře tak oslovila. Možnost sestavit si svůj náramek, který je ze začátku skoro prázdný, ale člověk si ho postupně doplňuje, protože jednotlivé přívěsky mohou znázorňovat určité momenty v životě. Tím pádem se vaše sbírka postupně rozrůstá. 

Také jsem viděla ženy, které si hned napoprvé koupily náramek plný přívěsků. Nehledě na to, že za něj potom platily horentní sumu, kterou bych si já rozhodně nemohla dovolit, tak nějak to podle mě ztrácí svoje kouzlo, nemyslíte?

Mají spoustu přívěsků pro různé situace v různém provedení a materiálech. Stříbrné, zlaté, z barevného skla a nekteré taky se dřevem. Původní originální přívěsky byly z barevného ručního Murano skla, tím se vlastně Pandora proslavila. Takový přívěsek můžete vidět tady.Já jsem se soustředila na stříbro. Zlato mám taky ráda, ale to uz trochu spadá o jiné cenové kategorie, než bych si já mohla koupit, nebo vůbec chtěla sama utratit za šperk. Barevné mě moc nelákají, možná si jednou pořídím jeden, dva přívěsky do tyrkysova, ale jinak se mi nelíbí představa, že by náramek měl hýřit všemi barvami. Nekteré přívěsky jsem si koupila kdyz jsem přijela do USA, nekteré jsem dostala od host rodiny, perličku od Jeffa, jeden od rodičů když přijeli na návštěvu. Safety chain, který náramek drží, kdyby se rozbilo zapínání, jsem pořídila na 5th avenue v NYC jako vzpominku. Sochu svobody jsem potom dostala k Vánocům znovu od host rodiny. A také tam jsou dva nejnovější přírůstky k narozeninám.


6 komentářů:

 1. MOc se mi to líbí, jen je to opravdu až moc drahý na mě. Kdo ví, třeba jednou najdu nějakýho chlapa, který mi to bude chtít koupit...? :D Ale je to opravdu super nápad, člověk tam může mít jednotlivé "momenty" ze svého života a každý korálěk pro něj něco znamená...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také se mi moc líbí Pandora a doufám, že až mi bude padesát ;) tak to dostanu jako dárek od těch které miluji a kteří milují mě.

   Vymazat
  2. Pandora se mi líbí už mnoho let a také tajně doufám, že snad někdy... Letos mi bude padesát a pořád nic :-(. A tak vám radím - na nic nečekejte a udělejte si radost SAMY!Můžete si pandora náramek přát jako svatební dar ;-) nebo napsat Ježíškovi :-)

   Vymazat
 2. Také o něm uvažuji, ideálně nějak nenápadně naznačit příteli, aspoň by pak každé narozeniny a Vánoce a výročí veděl co mi koupit :D Teď jen otázka, zda žluté či bílé zlato, nosím obojí, ale nemám ráda když je to dohromady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nic, koukla jsem se kolik stojí ten zlatej :D takže stříbro forever

   Vymazat
 3. Nenašla jsem tam zmínku o té ceně, ale bude to asi hodně drahé. Taky mám významné životní momenty "uchované" v podobě šperků (v mém případě zlato, tak se to prostě dřív dělávalo), porod, zásnuby, kulatiny apod. = zlatý prstýnek, náramek, řetízek :) Nenosím je, mám je schované a cca 1x měsíčně se v nich hrabu a vzpomínám :)

  blog Měj se ráda

  OdpovědětVymazat