pondělí 10. prosince 2012

Druhý, pro mě první, adventní víkend

Ahoj všichni! Poslední týden jsem to tu nějak lehce zanedbala, ale byla jsem dost zaneprázdněná a pak přes víkend jsem byla líná.
Tento víkend jsem konečně měla- po peti posledních pracovních víkendech- volno celý víkend! Potřebovala jsem udělat tolik věci, které se mi za poslední dobu nastřádaly.. Ale pravda je, ze jsem jich moc ještě nesplnila. Zato jsem si ale o víkendu odpocinula- a od to také víkendy mají byt, ze ano.

Mým úkolem na víkend číslo jedna bylo, pustit se do pečení cukroví. Našla jsem si recepty na tři jednoduché druhy a pustila se do toho. V průběhu pečení jsem narazila na několik nemalých problémů. Třeba, že pracovní plocha u nás v kuchyni je asi metr čtvereční, ze máme jen jeden plech na pečení a jednu velkou mísu.. O absenci válečku nebo vykrajovátek ani nemluvě. :D no bylo to zajimavy, ale ja jsem byla odhodlána nějak to vyřešit, takze přišla řada na spoustu improvizace. Jako třeba obalit oblou krabicku od soli do igelitu a vyválet s ní těsto. Připadala jsem si opravdu skautsky :). Koupila jsem jedno jediné vykrajovatko, a to hvězdičku.
Nakonec jsem přece jen horko těžko za cely víkend vyplodila vanilkove rohlíčky, smetanové hvězdičky a taky kokosky, z tich jsem asi nadšena nejvíc. Všechno jsem to krásně naaranžovala do košíčku a Vánoce už můžou přijít! :)

Taky jsem zabalila všechny dárky pro rodinu a pro těch pár známých a kamarádů, co tady mám :). Tak doufám, že se jim to všechno bude líbit. I kdyz jsem se uchýlila často i k ručně dělaným darkům, myslím, ze jsou docela vkusné.

3 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. Děkuju moc! Je to malinký, ale taky to tam mám rada. Uz tam ale nejsme nadlouho :/ tak snad v Praze taky najdem něco hezkého :)

   Vymazat
 2. info kesehatan yang sangat bermanfaat.sukses dan terus berkreasi gan
  obat kencing nanah

  OdpovědětVymazat