sobota 6. října 2012

Jak jsem pekla Cake pops

Moje fascinace tímto druhem dezertu začala asi tak nějak kolem našeho předmaturitního kavárenského šílenství. Tou dobou jsme se se Silvou pravidelně učily ve Starbucksu, kde jsme jejich cakepops obdivovaly. Na facebooku jsem našla tuhle fotku ze starých dobrých časů.


Od té doby uplynulo sice hodně doby, ale pár věcí se nezměnilo. A to zaprvé má úchylka fotit jídlo a také můj obdiv ke cakepops.
Není úplně lehké se do nich pustit, člověk nejdříve potřebuje speciální plech, který se skládá ze dvou dílů. Já bych do toho sama neinvestovala, ale protože to Zuzka měla už doma, tak jsem si řikala, proč to nezkusit. Vzhledem k tomu, že už s napichováním a zdobením bylo dost práce, použila jsem dortový mix z pytlíku, to už je podle mě jedno, výsledek byl dobrej.
A teď už jen sestava obrázků, jak z těsta na začátku postupně vznikly tyhle minidortíky na špejli.pekla jsem je cca 25 minut


dala ztuhnout do ledničky a tohle z toho vzniklo:


Děti měly radost a byla to rozhodně výzva... ale na takový jednohubky to za tu práci asi nestojí. Příště si zase radši koupím jeden ve Starbucksu :)

5 komentářů:

 1. Jé oni to mají ve Starbucks?? Já to vždy chtěla ochutnat, ale nemám tady jak to udělat...Musím najít Starbucks v Bordeaux a ochutnat to :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, sleduji Tvůj blog už od začátku. Teď už mi to ale nedaloa musím napsat komentář :D :) Ten plech je skvělá vychytávka, ale dají se udělat i jinak....já jsem si upekla těsto na red velvet cake z www.joyofbaking.com, rozdrobila jsem to a smíchala s creamcheesovým krémem a drželo to perfektně. Pak jsem namočila tyčku do čokolády, zapíchla do kuličky, nechala vychladit a pak dokončila. Chutnalo to taky dobře, ale je pravda, že patlání je s tím hodně :) (Kdyby Tě to zajímalo víc, klidně to sepíšu podrobněji ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Juuu, ale to i ty tycky jsou nejaky specialni vid?

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to strašně dobře! Celkem jsem na to dostala chuť^^

  OdpovědětVymazat