úterý 21. srpna 2012

Socha svobody, Wall street, Trinity church, 9/11 Memorial, Brooklyn bridge a Times square :)

V pondělí jsme vůbec nemohli dospat, takže jsme vstali asi v pul osmý a vyrazili. Metrem jsme dojeli až ma úplný spodní konec Manhattanu a nastoupili na loď na Staten Island. Sice se to neobeslo bez komplikaci, ale tím vás tu nebudu zatěžovat. Nakonec jsme přece jen po ceste viděli Sochu Svobody, tak to stalo za to.

Naše další cesta vedla přes Wall Street a Trinity Church až na Ground Zero- památník 11 záři.

Nejdriv jsme se ještě stavili v indianskem muzeu- u vchodu prohlídka jako na letišti. Samozřejmě, tatínek- skaut nosí po Manhattanu v batohu kudlu jak na medvědy. Mimochodem nelegální vůbec mít u sebe. No tak nic.. Čekala jsem s kudlou venku na schodech a ostatní se šli koukat na Apace a tak.
Ve Wall Street jsme se vyfotili u Tiffaniho a už uz jsme zacli byt dost unavený. U památníku se to začalo dost kazit. Úplne nás překvapilo, ze vstupenky byly sice zadarmo, ale člověk musel mít rezervaci na přesný čas.. A to jsme samozřejmě nemeli.
Takže jsem musela hrozne rychle improvizovat s poslednima par procentama baterky na Iphonu a objednat nám lístky. Naštěstí byly ještě volný na ten samy den, takže uz jsme se jen dotáhli par bloku do kanceláře pro vstupenky a zase zpátky.

Tam nás zas čekal security screenong, takže uz to táta vzdal a milovaný nozik, který vozil na vandry deset let, zahodil někam do zástavby za plot.
Memorial je veliký a odpovídá tomu, jak to tenkrát byla hrozná událost.

Ještě jsme šli na Brooklyn bridge a to uz mi zacal umírat telefon, takže to uz jsem nevyfotila.
Poslední "památka" tohoto dne byl Times square. Nikdy bych nehadala jak veliký to ve skutecnosti fakt je! Byli jsme tam uz za tmy a všechny t světla byly naprosto oslnujici.

Po večeři v subway jsme úplne mrtvý dorazili do hotelu a padli do postele. Cely den prochozeny- ale je to NYC, Takže to stojí za to!! :)

Protože mi fotky nejdou nahrát z mobilu v takovem množství, rozdělim je do několika příspěvku. Cekujte ihned ty následující! :)

2 komentáře: