středa 30. května 2012

Páteční oslava a výlet do Savannah

Honem honem musím všechno napsat, nez to zapomenu- za posledni čtyři dny se stalo takových věci ze to ani neni mozny!
Nejdriv v pátek, kdyz uz jsem se radovala, ze jsem přežila prvni týden co maji děti prázdniny a měla jsem odjet na víkend k Jeffovi, Clint se pořád nějak nemel k tomu mě propustit.. Kdyz přišla potom Zuzka z práce s kytkou, pochopila jsem, ze budeme slavit moje narozky. Tak nějak jsem nic moc nečekala, přece jen jsem jejich zaměstnanec.. Ale předčilo to moje očekávání. Veronica a Sophie mi daly pranicka, tak hezky ze mě to az rozbrecelo, já jsem strašná, řvu kvůli každy prkotine..

Philip tu probíhal a vůbec nechapal proč brecim, no sranda. Dostala jsem Red Velvet dost a dvaceti svickama, svíčky jsem nesfoukavala uz ani nepamatuju :). No a pak největší bomba- koupili mi dva přívěsky na můj Pandora náramek! To mě ani ve snu teda nenapadlo.. Trosku trapný okamžik nastal, kdyz jsem otevřela druhou krabičku a našla v ni ten samy co uz mám.. :D Zuzka věděla ze se mi líbí a myslela ze mám podobný, ale ne ten stejny.. Tak jsem je musela zjišťovat ze se nic neděje a Zuzka řekla, ze přes víkend vyberou jiny a vymeni ho. Další "dárek" co jsem dostala k narozeninám- dozvěděla jsem se, ze v pondělí je státní svátek- Memorial day, takže mám volno!! :) Juchuuu.

Potom po všem jsem vzala dort a kytici a odjela k Jeffovi. Tam jsme se ti spontánně rozhodli, ze nazitra- tzn. v sobotu, pojedeme na výlet do Savannah. To je jediny krásný historicky město tady v Georgii, cca dve a pul hodky od nas. Tak jsem byla nadšena, protože to byl tak jakoby výlet k mým narozeninám a našemu výročí, které mame shodou okolnosti ve stejny den jako já mám narozeniny.

V sobotu rano jsme zamackli budík nastaveny na sedm a vykopali se z bytu az v deset. Ale nakonec to nevadilo, všechno jsme v Savannah stihli. Po třech hodinách v aute jsme konečně do toho krásného městečka dorazili. Poučení z Charlestonu, rovnou jsme si našli místní spolecnost, která provádí tour a zaplatili lístek. Byl to takovy otevřeny oranžový autobus, který nas provezl přes patnáct zastávek. Na kazde z nich byla nejaka památka nebo zajímavost a na kazde zastávce se dalo vystoupit na libovolnou dobu a chytit zase další autobus, ktery jezdí každých 15 minut.
Savannah je krásná. Hodne namesticek plných zelene, vysoké stromy a krasne domečky, moc se mi to líbilo. Učaroval mi i zdejší "peanut shop" plny nejen arasidu na všechny mozné způsoby, ale i ostatních delikates a pochutin. Yummy. Bylo hrozne vedro, jako vlastne tady obvykle, a sluníčko prazilo jak šílený- co se nestalo, spadly mi sluneční brýle na zem a praskly. Jeff ale zachránil mou pokazenou náladu tím, ze mi u stánku koupil nové a taky alkoholickou jahodovou tříšt, tak to bylo hned všechno ruzovejsi :D...Na konci naši návštěvy jsme se vydali do nejlepší cukrarny, co ma vyhlášenou nejlepší (a pravděpodobně i nejdražší) zmrzlinu v širokém okolí :). Jmenuje se Leopold´s a na stěnách maji fotky všech různých celebrit co sem kdy zavítaly. Přichute zmrzliny se pohybuji od klasiky az po levanduli a růži a podobne. Já jsem si dala almond and honey vanilla a byla to nejlepší zmrzlina na světe!!moc jsem si to užila :).
A teď v rychlém sledu bude následovat příspěvěk o mých narozeninách ;)

2 komentáře:

  1. Jeej to přáníčko je úžasný :´)

    OdpovědětVymazat
  2. že jo :) jsem brečela, když jsem ho dostala :D

    OdpovědětVymazat