pondělí 5. března 2012

Skvělé tři dny odpočinku s Jeffem*

Právě je neděle večer a jsem zpátky doma. Jsem odpočatá a bylo to všechno skvělý, akorát nechápu, jak je možné, že ty tři dny utekly tak příšerně rychle?!

Ve čtvrtek večer mě tu Jeff vyzvedl, dala jsem mu muffiny, které jsem pro něj upekla (mimochodem, nesnědli jsme je vůbec a ještě dneska si vezl asi pět domů)Představila jsem ho Zuzce a chvilku jsme řešili, kde tak bychom mohli najít byt pro něj a podobně. Hlavní náplní těchto tří dnů bylo vlastně zaprvé- najít byt, kam se on bude příští měsíc stěhovat, a zadruhé- vybrat auto. Sice jediný, v čem asi tak já můžu pomoct, je výběr barvy, ale chtěl znát můj názor.
V pátek večer jsme jen zajeli na večeři do P.F.Changs, dali si tam výbornou véču a pak jali do hotelu.
První problém se objevil hned na začátku- dveře do pokoje nešli s tou kartičkou/klíčem otevřít. Asi třikrát musel jít na recepci, dělali z nás trochu debily, že neumíme otevřít dveře.. ale asi po půl hodině se z toho pokoje ozvalo něco jako "That is enough- get your own room!" Nepamatuju se přesně, ale bylo to trochu trapný, ale smáli jsme se tomu ještě další hodinu.
Dostali jsme tedy jiný pokoj. Všechno fajn, akorát... po chvíli vedle začalo řvát mimino, hádat se nějaký černoši a vedle na nouzovým schodišti někdo pořád mlátil dveřmi. Takže ideální. První noc jsme nějak přežili v tomhle. Ráno když jsem si čistila zuby se Jeff vypařil z pokoje a pak se vrátil s tím, že nám zařídil výměnu pokoje za větší na jiným patře. A tam už potom bylo všechno skvělý a bez problému. :)

V pátek ráno jsme teda shromáždili informace a vydali se na celodenní tour po okolí- s cílem najít pěkný byt. Nejen pěkný, ale aby z něj bylo možné někam dojít pěšky, aby nebyl uprostřed lesa nebo předměstí, aby nebyl moc drahý, moc velký, aby tam byla pračka a sušička.. a spousta dalších požadavků. Většinou jsme se hlavně koukali jak to vypadá v okolí a pak to rovnou vyškrtli, nebo se rozhodli se na něj jít podívat.
Nejdříve jsme byli v downtown- tam se nám to oběma líbilo nejvíce. Je tam vlastně taková velká hlavní ulice, která vypadá úplně jinak, než celá Augusta a hlavně jinak než to předměstí, kde já bydlím. Je tam hodně krámků, café, barů a restaurací a lidé tam dokonce i normálně chodí! Což tu není vůbec obvyklé- většinou se všichni jen vozí v autech. To se nám oběma líbilo.Akorát, že jsme vlastně pořádně nic moc nenašli- jenom v té části za 15th street, kde začíná už takový trochu oldtown ghetto, kde je o kejhák vůbec v noci vystrčit nos z domu. Nebo mít na ulici auto a tak podobně. To jsme tedy zavrhli, přece jen, bezpečnost je důležitá a v tihle místech to ani pěkný vůbec není. Je to spíš taková černošská oblast. Nejsem žádný rasista, ale není to dobrý.

Potom jsme se vraceli na předměstí, kde jsme našli jednu přijatelnou možnost. Co je tu rozhodně jiný a mně přijde zajímavý- byty se většinou pronajímají v takových komplexech, je to několik dejme tomu dvou patrových budov, u toho je budova kde je hlavní office, někdy bazén, fitness, nějaká společenská místnost třeba s kulečníkem, kávovarem, posezením, krbem, venku může být místo na grilování (v jednom komplexu měli dokonce i vlastní solárium- pro obyvatele zadarmo). A všechno hrozně hezký a většinou dost luxusní. To se mně hrozně líbí. Jeff je ale trochu vybíravej ;) a především, tohle všechno zná, takže jenom já, jak jsem z toho vyplesklá, bych chtěla bydlet všude. Trochu mě to mrzí, že hledáme zatím byt jen pro něj a ne pro nás oba.. Stejně tam ale budu pečená vařená.

V pátek večer jsme byli už tak unavení po celodenním lítání po městě, že jsme si jen zašli na večeři a pak celý večer tradičně sledovali The Big bang theory v posteli. Noc v novým pokoji byla o dost klidnější, i když jsem pořád vstávala, zapínala a vypínala klimatizaci pořád dokola..

V sobotu jsem měla za úkol Pomoci s výběrem nového auta. Ještě není úplně jasný, jestli bude kupovat nové nebo ojeté, tak jsme objeli několik autosalonů a bazarů. Většinou vždycky v salonu jednoho dealera byly auta nový i ojetý. Upřímně netuším jak je to v Čechách, auto jsem nikdy nekupovala.
Mám radost, že chtěl abych mu poradila- i když jak říkám, jediný o čem můžu zodpovědně rozhodnout je barva, vzhled a polstrování sedaček :D. Ani nevím jestli tyhle auta jsou i v Evropě, nebo jen tady..
Ale tak nakonec s mou pomocí jsme zredukovali počet z pěti na tři možné. Vyškrtli jsme Toyotu Camry, protože vevnitř to je trošku "grandma style".. Nejdřív jsem se smála, že to není možný, ale když jsem to viděla uvnitř- tak fakt je. Do finále se dostali: Hyundai Elantra, Nissam Altima a (do čehož jsem se já zamilovala) Mazda6. Vlastně všechny tři jsou úžasný- Elantru jsem si i vyfotila.To je nejmenší z nich, to Jeffovi trochu vadí, ale zase si myslím, že vypadá krásně. Nikdy jsem nebyla moc na auta, ale tohle jsem si fakt užívala. V každém salonu se nás někdo ujal, líbilo se mi jak nás berou všichni jako pár, dokonce se nás jednou zeptali jestli máme děti ;). Nevim, mě takovýhle věci vždycky potěší.

Spoustu aut jsme rovnou zavrhli kvůli něčemu co se nám nelíbilo, ale dost jsme jich řídili. Když jsem řídila tu Mazdu6, to jsem si připadala jak král světa, jelo to jako po skle, žádný hluk, všechno perfektní. Ale je pravda, že všechny tři tyhle auta jsou nádherný, takže nakonec ať to bude jak to bude tak jsem spokojená.
Aspoň jsem Jeffovi vymluvila stříbrnou barvu... nevím, mám pocit, že každé druhé auto je stříbrné a že vlastně můžete mít cokoliv, ale když je to stříbrný, tak to vypadá furt stejně. Omlouvám se vlastníkům stříbrných vozů, ale je to tak. Zato ČERNÁ! můžete mít trabanta, ale když je černej, tak hned vypadá jak bourák. Vážně. Černý auta jsou nádherný. Samozřejmě to není moc praktický, ale klidně to budu vozit do myčky každý týden ;).

Po celém dni řízení jsme si koupili lístky do kina a v mezičase zašli do Augusta mall- chtěla jsem si koupit nový parfém. Podle vzorku ve Vogue jsem měla vybraný Coach Poppy. Zašli jsme teda do Macy's, parfém voněl krásně. Pak jsem si ale všimla jiné vůně- Love Fury. Přiznám se, nejdřív mě zaujala ta taška co k ní dávali.. ale když jsem si přičichla tak mi bylo jasný že beru tenhle. Už jakou dobu jsem sháněla parfém a pořád s u ničeho nebyla jistá, ale tohle bylo jasný hned. Mám ráda, když mě něco hrozně zaujme na první pohled, ať už parfém, oblečení, nebo knížka. Tak je to asi správný rozhodnutí. Vzhledem k tomu že jednou tak větší flakón stál jen o 10 dolarů více a plus ta taška... Vzala jsem si i body lotion ve stejné vůni. Už jsem vytahovala creditku, ale Jeff u pokladny trval na tom, že mi to koupí jako dárek. To mi udělalo hroznou radost.. (teď to vypadá, že jsem ho tam vzala schválně... ale já vážně jen chtěla znát jeho názor!! :D). Nicméně- ještě jednou děkuju :-*Po večeři jsme teda šli do kina- na Safe house. Ryan Reynolds a Denzel Washington. Super. Docela jsem i rozumněla, líbilo se mi to, ale někdy na můj vkus až moc dlouhý sekvence střílení.. Řikala jsem si vždycky- no tááák, vždyť už dávno musíte být všichni třikrát mrtvý?! True story. ¨

Ani jsem se nenadála a už byla neděle ráno- poslední den. Museli jsme odejít z hotelu před jedenáctou a konečně mě potom vzal do Barnes and Noble- knihkupectví. Když jsme byli v Praze, tak mi o tom vždy jen vyprávěl, ale je to skvělý. Představte si obří Luxor, kde je uprostřed Starbucks kavárna. Můžete si nabrat spoustu knih a aktuálních vydání časopisů v neuvěřitelným množství, koupit si latté a strávit x hodin čtením něčeho, co si ve finále ani nemusíte koupit. My jsme nakonec stejně skončili tak, že jsme zapli počítač a začli hledat další byty.. ale musíme se tam zase brzo vrátit. Našli jsme i recenze i na ten komplex, který se nám včera líbil nejvíc. Jediný co nás trochu vyděsilo, byla jedna recenze týkající se švábů.. Ble. Ale tohle je vtipný: Tady v okolí je hodně vojáků a obecně lidí z US army, protože tu je základna. Jeden z nich napsal jednu z tich recenzí. Jak mu cockroach zkazil rande tím, že spadnul jeho přítelkyni do ucha za stropu a podobně.. Vím, že to není sranda, ale do kolen mě dostala jeho věta: "Don't move there, I felt safer in Iraq!" :D

V knihkupectví jsem si aspoň koupila něco na doma- koukej Lucko! Chtěla jsem si jí koupit už v Praze, ale jsem ráda, že jsem měla místo v kufru.Ještě ve zbytku času jsme se podívali jak to vypadá v okolí pár dalších apartment komplexů, zašli na oběd do Panera bread a obhlédnout nábytek a doplňky do Pier 1 Imports. To já mám hrozně ráda, koukat se co bych si chtěla jednoho dne koupit. Každopádně, vím co musím mít- už od malička chci mít v ložnici malý toaletní stolek s oválným zrcadlem, prostě jak z filmu, to prostě jednou mít budu :)
Ještě jsme zašli koupit polštáře co nám ladí s gaučem (já je vybralaaa ;) a to už se neděle chýlila k večeru.
Jeff mě hodil zpátky domů a odjel do Atlanty. Už ale jen měsíc a bude tu nastálo. To teprv bude skvělý.

Jinak- měla jsem skvělý víkend, odpočinula jsem si a jsem hrozně ráda, že jsem konečně byla s mym mužem. Nemůžu tomu uvěřit po tom půlročním vztahu na dálku, ale- uvidíme se příští víkend :) !! Zuzka mě na víkend nepotřebuje, takže se seberu a v pátek pojedu do Atlanty. To je jen a jen za pět dní. Jen doufám, že se jí nějak nezmění plány, což se stává dost často. No, uvidíme.
Jsem šťastná a plná energie na další týden s dětmi, jej! A taky jsem první člověk, kdo zhubl dvě kila za první měsíc v Americe :D A to aniž bych se o to snažila, vážně. Konečně jsem dospěla do fáze, kdy můžu spokojeně žít sama se svým vzhledem a už nechci nikdy jinak. Takže prostě nikdy nebudu vypadat jak modelka, tečka. Je mi to jedno.

Mimochodem, Philip byl srandovní když jsme přijela. Běžel za rodiči: "Katka is back, Katka is back!" Vypadal vážně upřímně rád, že jsem zase tady. To ale ještě neví, že ho zítra zase budu nutit jíst to co jsem uvařila :D
Dobrou noc, zítra je pondělí, on mě ten smích brzo přejde*

P.S.: Dědo, nevím, jestli ti došla moje SMSka, je to odsud trochu nespolehlivý. Jinak to je moje nový místní číslo. Jestli ti to nedošlo, tak přeju hodně štěstí a zdraví k narozeninám! Pusu z USA ;)

2 komentáře:

  1. Ta taška je fakt boží a kniha se čte jedním zátahem :-)

    OdpovědětVymazat
  2. tašku jsem ještě ani neměla příležitost zkusit a knížku jsem taky ještě neotevřela.. Není čas, ale brzo na to dojde, to si jsem jistá! :)

    OdpovědětVymazat