pátek 10. února 2012

Poslední den na Floridě


Dneska byl vlastně můj poslední den tady v St. Petersburgu, zítra v poledne už konečně vyrážím za rodinou.
Jinak ale celý tyhle čtyři dny tady byly naprosto skvělý. Viděla jsem zase další nový město a zažila dost srandy při tréninku. Cejtím se teď ještě mnohem líp připravená stát se au-pair, než předtím.
Dneska jsme zase obligátně začaly náš den ve Starbucksu na snídani, potom šly do kanceláře a probíraly modelové situace s dětmi, jak se chovat a podobně.
Další částí našeho programu byla vycházka do knihovny, kde jsme dostaly za úkol vybrat několik knih pro každou věkovou skupinu našich dětí. To pro mě bylo vážně zajímavý a dost jsem si užila probírat se dětskými knihami. Něco bych si vlastně přečetla i teď. Taky jsem samozřejmě chtěla všem dětem vnutit Harryho Pottera. Možná jim to budu číst před spaním, to je skvělej nápad!
Vzhledem k tomu, že byl čas oběda a jsme v jednom kuse hrozně hladový, rozhodly jsme se dneska pro mexický jídlo. A tak jsme se místním autobusem svezly cca 15 bloků do prý nejlepší mexický restaurace, kterou tady Deb zná. Tohle je místní "trolley", autobus, jezdí z města až na pláž a trvá to pár minut.Nejvíc mě zaujal místní systém, jak dát znamení řidiči. Proč se obtěžovat s nějakou elektronikou a tlačítkama... Stačí přece zatáhnout za provázek, kterej vede po celým autobuse kolem dokola, a je to!Restaurace se jmenovala Taco Bus, stoly byly venku a obsluha vykukovala ze žlutého školního autobusu. Měla jsem quesadilas a bylo to naprosto výborný!Po obědě, který nás hrozně zmohl, jako vlastně každý jídlo tady, jsme se zase vrátily do kanceláře na lekci ohledně řízení. Došlo k jakémusi nedorozumění a nebyly jsme řídit, jak jsem z toho prve pochopila, ale opakovaly si pravidla a podobně. Potom jsme taky hrály hru na poznávání amerických dopravních značek, který sice nejsou vůbec těžký, ale zato naprosto jiný.

A právě při této hře se mi stala poněkud nemilá příhoda. Obvykle bývám velice vděčná všem americkým seriálům, že díky nim mám takovou slovní zásobu jakou mám, zvláště děkuji himym za "nipples".. Tentokrát se mi ale slovíčko z BigBangu krutě vymstilo. Už jste někdy v zápalu hry, při pohledu na kartičku zobrazující křižovatku, vykřikli, místo "intersection", "intercourse"? Já jo. Styděla jsem se hned jakmile jsem to vyřkla.. Deb taktně dělala, že si toho nevšimla, ale zacukaly jí koutky, toho jsem si zase všimla já :D..

No, každopádně, já už jsme z tý angličtiny unavená.
Potom jsem si na pokoji dala malou sváču a strávila hodně času na počítači psaním si s mužem a telefonování s Maky :). Tohle je můj itinerář a letenka na zítřek.. Letím v 13:35 hodinu a půl do Charlotte, tam budu čekat tři hodiny a pak ještě 55 minut do Augusty. Budu tam v 6. Za tu dobu bych tam dojela autem, nebo možná i došla pěšky, tyhle prostoje předem a během na letištích jsou fakt nanic. No nic.Na večeři jsme zašly zase na sushi, tentokrát na jiný místo, ale líbí se mi, že sushi je tady stejně drahý jako veškerý jiný jídlo venku. Ano, je to pravda, přijela jsem sem degustovat místní restaurační zařízení, odhalili jste mě :) Jenom je mi to před Danielle blbý fotit, takže o dost přicházíte.

Zítra to bude zase dost nabitý, konečně se potkám s rodinkou. Těším se, ale bojím se.. První dojem je vážně nejdůležitější.
Jinak děkuju za podporu, zjistila jsem, že i mamky se pustily do čtení :) Pozdravuju paní Krukovou, Vorlíčkovou i Červenkovou! :D

Dobrou noc!
2 komentáře: