čtvrtek 9. února 2012

CPR a obří pytlík nachos se sýrovým dipem

Na oběd jsme dneska zašly na kebab, hrozně velikej a výbornej.. Už jsem se naštěstí nějak dostala z toho, že se mi z každého kebabu od Votvíráku 2010 chce zvracet :D
Potom nás autem hodili na lekci první pomoci do "American heart assocciation", kde jsme absolvovaly kurz resuscitace. No, řekněme, to co jsem si z toho odnesla zná i každý dítě mladší deseti v našem skautským oddíle. "How do you recognize he is dead? Not breathing, no heartbeat? Is dead" a podobný moudra. Všechno polopatě a velice americky. Ta paní, co nám to na půlhodinovém videu celé osvětlila, měla zuby, který mě svou září málem oslepily a celý to bylo trošku jako First aid for dummies.. Ale to nevadí. Věřte mi, resuscitovat figurínu s Daniellou a partičkou tří amerických důchodců do rytmu "Staying alive" od BeeGees je nezapomenutelný zážitek :D

http://www.youtube.com/watch?v=I_izvAbhExY&ob=av3e

pecka. Největší problém amerického důchodce při zachraňování lidského života je: "A co když mě zažaluje?" :D To se snad ani jinde stát nemůže..
Při tom videu jsem dost těžce musela přemáhat smích, jak všechny ty situace byly přehnaný, ale jakžtakž jsem se udržela. No, nakonec mám kartičku, která o mně prohlašuje že jsem "Heart saver", takže jsem teď velice proškolená a vzdělaná. Hledě na úroveň znalostí přítomných důchodců, mnohem víc než většina místní veřejnosti.

No, vlastně tim náš dnešní program skončil, tak jsme se nechaly vyhodit před supermarketem "Publix", že si nakoupíme něco k večeři. Přes mou původní snahu ušetřit jsem utratila 14 dolarů, za což bych se bývala najedla pomalu dvakrát někde venku. Jídlo je tu o dost dražší, ale nepřestává mě bavit chodit mezi regálama mně absolutně neznámých věcí. Koupila jsem si cantaloupe, Reese's košíčky s arašídovým máslem a nejmenší balení nachos a sýrovýho dipu. Nejmenší co měli a přesto je to porce jak pro dětský tábor na svačinu. Ale je to tak dobrý, že tentokrát mě to ani nepohoršuje.

Konečně jsem si taky dneska zavolala s rodičema a taky očekávám telefonát od Jeffa, když mám celý večer volno. Ležíme na hotelu v postelích a koukáme na americkou výměnu manželek. Je to stejná prča jako v Čechách.

Ten sýrovej dip začíná povážlivě ubývat.. :P

6 komentářů:

 1. Mami, vidíš?? Z Kačí bude ještě kardioložka!

  A Reese's košíčky miluju, ta kombinace slaný a sladký je nejlepší:) A nachos s cheddarem taky miluju!:) A avokádo k tomu! A vlastně rovnou i tortillu nebo kebab:)

  Posílám pusuuu,

  Laura

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo no, musím si ten život nějak užít. Miluju jídlo :D

   Vymazat
 2. Haha..taky jsem měla včera v obědu kebab! :) V tom libanonskym fastfoodu na Arkádách..a Airan taky, samozřejmě :))

  Myslím na tebe *

  M.

  OdpovědětVymazat
 3. Týjo, já si myslel, že jsi jela do USA dělat aupair. Takhle to vypadá, že seš ve skutečnosti foodkritička a to aupair je jen chytrá zástěrka :D

  OdpovědětVymazat